previous arrow
next arrow
Slider
Fot. tvn24.pl

Za 15 mln zł wyremontują 22 kilometry chodników

Jeszcze w tym roku w Gdańsku mają zostać wyremontowane 22 kilometry chodników. Miasto przeznaczy na ten cel 15 mln zł. Jak zapewniono, miejski program modernizacyjny będzie kontynuowany także w przyszłych latach.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz tłumaczy, że po zrealizowaniu w minionych latach kluczowych inwestycji drogowych i komunikacyjnych „można pochylić się wreszcie nad krzywymi chodnikami”.
– Chodniki i ulice remontujemy każdego roku, ale trzeba przyznać, że dotychczas nie było tak kompleksowego programu – dodał prezydent.

Urzędnicy sporządzili listę podstawową, zawierającą 57 pozycji z chodnikami o długości ok. 22,2 km na remont, bądź budowę których przeznaczono 15 mln zł.

Chodniki rezerwowe

Jest też lista rezerwowa z kolejnymi 18 pozycjami, obejmująca łącznie 6 km chodników, których naprawa kosztowałaby ok. 3,5 mln zł.

Te mają szanse na naprawę w tym roku, jeśli po przetargach w budżecie miasta zostaną oszczędności.

Listę chodników do modernizacji sporządzono m.in. na podstawie wniosków i uwag mieszkańców, wyrażanych podczas spotkań prezydenta z mieszkańcami pod hasłem „Mój dom, moja dzielnica, moje miasto”, a także uwag kierowanych do urzędu mailowo czy poprzez media społecznościowe. Najdłuższe odcinki chodników mają być w tym roku zmodernizowane lub zbudowane w dzielnicach: Chełm, Gdańsk Południe, Kokoszki, Orunia, Osowa, Suchanino i Przymorze.

Przetarg do końca marca

Realizacją projektu zajmie się Zarząd Dróg i Zieleni. Do końca marca ma być ogłoszony przetarg na wykonawcę.

– Głównym założeniem przetargu będzie dopuszczenie jednego wykonawcy do złożenia oferty na tylko jeden obszar – poinformował Mieczysław Kotłowski, dyrektor ZDiZ.

Wszystkie remonty chodników mają zostać zakończone do grudnia tego roku. Jak zapewniają władze Gdańska, program modernizacji chodników będzie kontynuowany również w przyszłych latach.

źródło: www.tvn24.pl

About Kasia

Zobacz również

Pokonkursowa wystawa plakatu FETA 2022

Gdański Archipelag Kultury Plama serdecznie zaprasza na pokonkursową wystawę plakatu FETA 2022. Zróżnicowana i kolorowa, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *