czwartek , 5 Sierpień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Za parkowanie w Gdańsku zapłacimy telefonem komórkowym

mPay jak zacząć 1Od 1 kwietnia Gdańsk dołącza do grona kilkunastu polskich miast, w których można płacić za parkowanie za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu. W mieście uruchomiony został system mPay, dzięki któremu postój opłacimy intuicyjną aplikacją mobilną.

Aby opłacić postój pojazdu w strefie płatnego parkowania wystarczy zainstalować na smartfonie aplikację mPay, zasilić wirtualną portmonetkę lub dodać kartę płatniczą, oznaczyć samochód specjalną naklejką lub odręcznie przygotowaną kartką z informacją, że płacimy mobilnie i cieszyć się wygodą, jaką zapewnia nowe rozwiązanie. Aplikacja dostępna jest dla wszystkich najpopularniejszych platform: Android, iOS oraz Windows. Posiadacze starszych urządzeń, np. tradycyjnych telefonów komórkowych bez dostępu do Internetu, również mogą korzystać z usługi dzięki technologii kodów USSD. W tym przypadku jedynym warunkiem jest korzystanie z sieci Play lub T-mobile.

Dzięki systemowi mPay nie trzeba z góry określać czasu postoju. Wystarczy, skorzystać z opcji Start/Stop. Po zaparkowaniu pojazdu uruchamiamy naliczanie opłat, a następnie wyłączamy je przed odjechaniem z miejsca postojowego. Dzięki temu ponosimy opłatę za faktyczny czas postoju bez dodatkowych kosztów.
Niezmiernie cieszy nas, że do długiej listy polskich miast umożliwiających płacenie za parkowanie przy pomocy mPay dołączył Gdańsk. Stolica wybrzeża jest dla nas szczególnie istotna z uwagi nie tylko na mieszkańców, ale również odwiedzających miasto turystów, którzy w ferworze zwiedzania największych atrakcji nie chcą zaprzątać sobie głowy poszukiwaniem parkometru czy drobnych kwot na opłacenie parkowania. Gdańsk to już piąta nadmorska lokalizacja, w której wdrażamy aplikację mPay – mówi Maciej Orzechowski, Prezes Zarządu, mPay S.A.

mPay jak zacząć 2

Zmotoryzowani użytkownicy mogą łatwo, szybko i wygodnie płacić za parkowanie również w Bydgoszczy, Częstochowie, Głogowie, Grudziądzu, Helu, Jaśle, Krośnie, Krynicy Morskiej, Łodzi, Nysie, Ostrołęce, Pabianicach, Poznaniu, Słupsku, Świnoujściu i Wałbrzychu.
Za pomocą mPay można kupować bilety komunikacyjne w Białymstoku, Częstochowie, Głogowie, Inowrocławiu, Krakowie, Kraśniku, Lublinie, Łodzi, Ostrołęce, Poznaniu, Przemyślu, Radomiu, Rzeszowie, Warszawie, Włocławku i Zduńskiej Woli.

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *