Od 1 kwietnia Gdańsk dołącza do grona kilkunastu polskich miast, w których można płacić za parkowanie za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu. W mieście uruchomiony został system mPay, dzięki któremu postój opłacimy intuicyjną aplikacją mobilną.
Aby opłacić postój pojazdu w strefie płatnego parkowania wystarczy zainstalować na smartfonie aplikację mPay, zasilić wirtualną portmonetkę lub dodać kartę płatniczą, oznaczyć samochód specjalną naklejką lub odręcznie przygotowaną kartką z informacją, że płacimy mobilnie i cieszyć się wygodą, jaką zapewnia nowe rozwiązanie. Aplikacja dostępna jest dla wszystkich najpopularniejszych platform: Android, iOS oraz Windows. Posiadacze starszych urządzeń, np. tradycyjnych telefonów komórkowych bez dostępu do Internetu, również mogą korzystać z usługi dzięki technologii kodów USSD. W tym przypadku jedynym warunkiem jest korzystanie z sieci Play lub T-mobile.
Dzięki systemowi mPay nie trzeba z góry określać czasu postoju. Wystarczy, skorzystać z opcji Start/Stop. Po zaparkowaniu pojazdu uruchamiamy naliczanie opłat, a następnie wyłączamy je przed odjechaniem z miejsca postojowego. Dzięki temu ponosimy opłatę za faktyczny czas postoju bez dodatkowych kosztów.
– Niezmiernie cieszy nas, że do długiej listy polskich miast umożliwiających płacenie za parkowanie przy pomocy mPay dołączył Gdańsk. Stolica wybrzeża jest dla nas szczególnie istotna z uwagi nie tylko na mieszkańców, ale również odwiedzających miasto turystów, którzy w ferworze zwiedzania największych atrakcji nie chcą zaprzątać sobie głowy poszukiwaniem parkometru czy drobnych kwot na opłacenie parkowania. Gdańsk to już piąta nadmorska lokalizacja, w której wdrażamy aplikację mPay – mówi Maciej Orzechowski, Prezes Zarządu, mPay S.A.
Zmotoryzowani użytkownicy mogą łatwo, szybko i wygodnie płacić za parkowanie również w Bydgoszczy, Częstochowie, Głogowie, Grudziądzu, Helu, Jaśle, Krośnie, Krynicy Morskiej, Łodzi, Nysie, Ostrołęce, Pabianicach, Poznaniu, Słupsku, Świnoujściu i Wałbrzychu.
Za pomocą mPay można kupować bilety komunikacyjne w Białymstoku, Częstochowie, Głogowie, Inowrocławiu, Krakowie, Kraśniku, Lublinie, Łodzi, Ostrołęce, Poznaniu, Przemyślu, Radomiu, Rzeszowie, Warszawie, Włocławku i Zduńskiej Woli.