previous arrow
next arrow
Slider
fot. Jerzy Pinkas

ZACHĘCAMY Pobiegnij razem z Gdańskiem

Tylko do poniedziałku, 12 października, trwają zapisy na Gdańsk Biega – największą amatorską imprezę biegową w mieście. Na uczestników czeka piękna nadmorska sceneria, rodzinna atmosfera i rekreacja w czystej postaci. Aż żal nie skorzystać.

Gdańsk Biega to przedsięwzięcie wyjątkowe, gdyż każdy kto dobiegnie do mety jest zwycięzcą. Uczestnicy najbliższej, siódmej już edycji, staną na starcie 18 października.

– Nie obowiązuje żadna klasyfikacja, nie ma pomiaru czasu, nie ma numerów startowych – mówi Leszek Paszkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku, który obok Miasta Gdańsk jest współorganizatorem imprezy. – To bieg, w którym liczy się sam udział w gronie przyjaciół czy rodziny, a nie miejsce i wynik na mecie.

Aby wystartować w Gdańsk Biega należy zarejestrować się na stronie http://gdanskbiega.com/rejestracja/.

W imprezie mogą uczestniczyć wszyscy, bez względu na wiek. Jednak za osoby nieletnie poświadczyć muszą dorośli: rodzice lub opiekunowie prawni.

Wiele nagród

Organizatorzy dla pierwszych 3900 osób przygotowali profesjonalne koszulki biegowe. Będzie je można odebrać dzień przed startem, 17 października, w kasach biletowych stadionu przy ul. Traugutta 29.

Każdy uczestnik biegu ma również szansę wygrać atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy dokończyć pytanie konkursowe, które pojawi się po rejestracji na stronie http://gdanskbiega.com/rejestracja/.

Wśród nagród są tablety firmy Samsung, bony na zakupy w sklepie Biegosfera, pakiety ufundowane przez Wirtualną Polskę, zestawy nagród ufundowane przez klub Lotos Trefl Gdańsk, vouchery na zabiegi fizjoterapeutyczne, pakiety ufundowane przez Miasto Gdańsk.

TRASA BIEGU:

fot. gdansk.pl
fot. gdansk.pl

Bieg odbędzie się w niedzielę, 18 października. Początek o godz. 12:00 na plaży przy molo w Gdańsku Brzeźnie. Poprzedzi go wspólna, 15-minutowa rozgrzewka. Każdy będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans: 3,3 lub 6 km.

Trasa biegu prowadzi najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana.

– W tegorocznej edycji nie zabraknie też atrakcji dla kibiców oraz spacerowiczów. W miasteczku biegowym będzie można zmierzyć sobie ciśnienie, zbadać poziom cukru we krwi, uzyskać poradę fizjoterapeuty. Amatorzy szybkiej fotografii będą mogli wykonać sobie bezpłatne zdjęcia w fotokabinie – wylicza Grzegorz Pawelec z gdańskiego MOSiR.

Termin rejestracji mija w poniedziałek, 12 października.

W poprzednich edycjach Gdańsk Biega uczestniczyło nawet 4,5 tysiąca osób.

About Kasia

Zobacz również

Pokonkursowa wystawa plakatu FETA 2022

Gdański Archipelag Kultury Plama serdecznie zaprasza na pokonkursową wystawę plakatu FETA 2022. Zróżnicowana i kolorowa, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *