czwartek , 28 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Jerzy Pinkas

ZACHĘCAMY Pobiegnij razem z Gdańskiem

Tylko do poniedziałku, 12 października, trwają zapisy na Gdańsk Biega – największą amatorską imprezę biegową w mieście. Na uczestników czeka piękna nadmorska sceneria, rodzinna atmosfera i rekreacja w czystej postaci. Aż żal nie skorzystać.

Gdańsk Biega to przedsięwzięcie wyjątkowe, gdyż każdy kto dobiegnie do mety jest zwycięzcą. Uczestnicy najbliższej, siódmej już edycji, staną na starcie 18 października.

– Nie obowiązuje żadna klasyfikacja, nie ma pomiaru czasu, nie ma numerów startowych – mówi Leszek Paszkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku, który obok Miasta Gdańsk jest współorganizatorem imprezy. – To bieg, w którym liczy się sam udział w gronie przyjaciół czy rodziny, a nie miejsce i wynik na mecie.

Aby wystartować w Gdańsk Biega należy zarejestrować się na stronie http://gdanskbiega.com/rejestracja/.

W imprezie mogą uczestniczyć wszyscy, bez względu na wiek. Jednak za osoby nieletnie poświadczyć muszą dorośli: rodzice lub opiekunowie prawni.

Wiele nagród

Organizatorzy dla pierwszych 3900 osób przygotowali profesjonalne koszulki biegowe. Będzie je można odebrać dzień przed startem, 17 października, w kasach biletowych stadionu przy ul. Traugutta 29.

Każdy uczestnik biegu ma również szansę wygrać atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy dokończyć pytanie konkursowe, które pojawi się po rejestracji na stronie http://gdanskbiega.com/rejestracja/.

Wśród nagród są tablety firmy Samsung, bony na zakupy w sklepie Biegosfera, pakiety ufundowane przez Wirtualną Polskę, zestawy nagród ufundowane przez klub Lotos Trefl Gdańsk, vouchery na zabiegi fizjoterapeutyczne, pakiety ufundowane przez Miasto Gdańsk.

TRASA BIEGU:

fot. gdansk.pl
fot. gdansk.pl

Bieg odbędzie się w niedzielę, 18 października. Początek o godz. 12:00 na plaży przy molo w Gdańsku Brzeźnie. Poprzedzi go wspólna, 15-minutowa rozgrzewka. Każdy będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans: 3,3 lub 6 km.

Trasa biegu prowadzi najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana.

– W tegorocznej edycji nie zabraknie też atrakcji dla kibiców oraz spacerowiczów. W miasteczku biegowym będzie można zmierzyć sobie ciśnienie, zbadać poziom cukru we krwi, uzyskać poradę fizjoterapeuty. Amatorzy szybkiej fotografii będą mogli wykonać sobie bezpłatne zdjęcia w fotokabinie – wylicza Grzegorz Pawelec z gdańskiego MOSiR.

Termin rejestracji mija w poniedziałek, 12 października.

W poprzednich edycjach Gdańsk Biega uczestniczyło nawet 4,5 tysiąca osób.

Zobacz również

KINO KOBIET! w kinie Helios Galeria ALFA

Kino Kobiet – to impreza, która organizowana jest w kinach Helios od lat i cieszy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *