gdansk.pl

Zaczyna się tydzień z muzyką Mozarta

Koncerty kameralne w Domu Uphagena zainaugurują 10. Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana. Pierwszy występ – już w niedzielę wieczorem.

Mozartiana jest festiwalem przeznaczonym przede wszystkim dla miłośników muzyki klasycznej, ale nie tylko. Zaproszeni muzycy z Polski i zagranicy wykonują utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta w różnych aranżacjach, w pięknych przestrzeniach Gdańska.

W niedzielę 15 sierpnia o godz. 19 odbędzie się pierwszy koncert z cyklu „Mozart kameralnie” w zabytkowych wnętrzach Domu Uphagena w Gdańsku (ul. Długa 12). Będzie to okazja, by usłyszeć Sonatę C-dur KV 14 i B-dur KV 15 Mozarta, a także utwór skomponowany przez ucznia wiedeńskiego klasyka: Johanna Nepomuka Hummela. Do świata muzycznych wrażeń zabiorą słuchaczy Jadwiga Kotnowska (flet) i Hanna Holeksa (fortepian).

Dzień później, w poniedziałek 16 sierpnia o tej samej godzinie sekstet smyczkowy wykona Grande Sestetto Concertante oraz Requiem in D minor KV 626. Wystąpią: Maria Sławek i Anna Maria Staśkiewicz (skrzypce), Katarzyna Budnik-Gałązka i Artur Rozmysłowicz (altówki) oraz Rafał Kwiatkowski i Marcin Zdunik (wiolonczele).

Na zakończenie kameralnego cyklu, we wtorek 17 sierpnia o godz. 19 w domu Uphagena zabrzmi m.in. Fantasia no. 4 in c-moll KV 475 wykonana solo na fortepianie przez Andreya Tsvetkova. „Wariacje na temat Mozarta” Michaiła Glinki zagra na harfie Henriette Poos. Tego wieczoru muzycy (oboje z Niemiec) wspólnie wykonają też utwór skomponowany przez innego wybitnego austriackiego kompozytora, Karla Dittersa von Dittersdorfa: „Koncert na harfę i orkiestrę A-dur”.

Bilety na każdy z koncertów odbywających się w Domu Uphagena: 10-30 zł, do nabycia na miejscu na godzinę przed koncertem oraz w siedzibie Polskiego Chóru Kameralnego (ul. Opata Jacka Rybińskiego 24).

W środę 19 sierpnia rozpocznie się cykl „Mozart oryginalnie”, odbywający się na Dużej Scenie w Parku Oliwskim. Zainauguruje go koncert symfoniczny na dziedzińcu Pałacu Opatów (ul. Cystersów 18). Wybitny austriacki flecista Michael Martin Kofler wystąpi z Polską Filharmonią Kameralną pod batutą Pawła Przytockiego. Początek koncertu o godz. 19.30. Wstęp wolny.

gdansk.pl
gdansk.pl

gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement