wtorek , 9 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider

Zamontowali nakładkę na bankomacie. Są już w rękach Policji

Gdansk - nakladka na bankomacie (2)Funkcjonariusze z Komisariatu Policji VIII w Gdańsku doprowadzili do sądu dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o zamontowanie nakładki na jednym z bankomatów na terenie Moreny. Obywatele Łotwy w wieku 31 i 33 lat usłyszeli zarzut fałszowania elektronicznych środków płatniczych. Sąd aresztował ich na trzy miesiące.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu przy ul. Kartuskiej w Gdańsku otrzymali zgłoszenie, że na jednym z bankomatów na Morenie zamontowana była specjalna nakładka służącą do kopiowania danych z kart płatniczych. Policjanci szybko przyjechali na miejsce, gdzie zabezpieczyli tzw. „nakładkę”, przeprowadzili bardzo dokładne oględziny bankomatu, zabezpieczyli również nagrania z monitoringów i przesłuchali świadków.

Zgłaszająca, przekazała funkcjonariuszom wiele cennych informacji, które policjanci natychmiast zaczęli weryfikować. Policjanci ustalili, że do momentu zauważenia przez zgłaszającą specjalnego urządzenia, bankomat był cały czas obserwowany przez sprawców. Dzięki współpracy gdańskich funkcjonariuszy z jednostkami Policji na terenie całego kraju sprawcy zostali szybko zatrzymani. Jeszcze tego samego dnia policjanci z komisariatu w Barczewie w województwie warmińsko – mazurskim zauważyli poszukiwany samochód, którym przestępcy uciekali na Łotwę. Mężczyźni w wieku 31 i 33 lat zostali zatrzymani i przewiezieni do Gdańska. W trakcie przeszukania ich auta, policjanci znaleźli trzy telefony i laptopa. Wstępne badania zabezpieczonego laptopa potwierdziły, że był on używany w przestępczym procederze związanym z kopiowaniem danych z kart płatniczych. W efekcie przeprowadzonych czynności operacyjnych i procesowych gdańscy policjanci wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gdańsku zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator przedstawił mężczyznom zarzut fałszowania elektronicznych środków płatniczych. W piątek 31 i 33-latek zostali doprowadzeni do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował ich na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za fałszowanie elektronicznych środków płatniczych grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 5 lat albo kara nawet 25 lat więzienia.

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.