poniedziałek , 14 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Karol Stańczak

Zapomniałeś? Pożycz. Nie zapomnij oddać. Zestawy porządkowe dla odwiedzających gdańskie cmentarze komunalne

Od dzisiaj, 9 października, na wszystkich dziewięciu gdańskich cmentarzach będących pod opieką Zarządu Dróg i Zieleni pojawią się stojaki ze sprzętem przydatnym do prac porządkowych na cmentarzu.

– Często zdarza się, że chcemy zrobić porządki na grobach bliskich, a nie mamy czym – bo jesteśmy w biegu, bo zapomnieliśmy, bo mieszkamy w innym mieście, a na cmentarz przyszliśmy przy okazji wizyty u rodziny. W Gdańsku od teraz przestanie to być problemem – porządki będzie można zrobić pożyczając sprzęt miejski – zapowiada zastępca prezydenta Gdańska, Piotr Grzelak. – To ukłon w stronę wszystkich odwiedzających gdańskie cmentarze. Kolejny, to fakt, że zestawy porządkowe udostępniane będą za darmo. Liczymy na uczciwość osób odwiedzających gdańskie nekropolie, wierzymy że sprzęt wróci na miejsce i będzie służył kolejnym odwiedzającym cmentarze – dodaje prezydent.

fot. Karol Stańczak
fot. Karol Stańczak

– ZDiZ zarządza dziewięcioma cmentarzami komunalnymi: Łostowickim, Św. Franciszka, Sobieszewskim, Salvator Nowy, Św. Ignacego, Srebrzysko, Garnizonowym, Oliwskim i Św. Jadwigi. Ich łączna powierzchnia, to: 93,37 ha. Na każdej z tych nekropolii staną stojaki ze sprzętem porządkowym dostępnym do wypożyczenia – wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, Mieczysław Kotłowski. – Dostępne będą grabie, łopatki, konewki i szczotki. Stojaki ustawione będą tuż przy wejściu i czytelnie oznakowane, żeby nikt nie miał wątpliwości że sprzęt można pożyczyć i należy go zwrócić.

Mamy nadzieję, że ten pomysł spodoba się odwiedzającym gdańskie nekropolie, a sprzęt – łącznie kilkaset kupionych obecnie zestawów – będzie służył wielu osobom przez długi czas.

Każdy ze stojaków ze sprzętem opatrzony jest hasłem: Zapomniałeś? Pożycz. Nie zapomnij oddać 

fot. Karol Stańczak
fot. Karol Stańczak

Katarzyna Kaczmarek / Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku

Zobacz również

Gdańsk Osowa. Powstanie park rozrywki Majaland za 20 mln euro. Kiedy będzie otwarcie?

Inwestycja ma kosztować 20 mln euro, pozwolenie na budowę już zostało wydane. Park rozrywki Majaland …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *