previous arrow
next arrow
Slider
fot. Karol Stańczak

Zapomniałeś? Pożycz. Nie zapomnij oddać. Zestawy porządkowe dla odwiedzających gdańskie cmentarze komunalne

Od dzisiaj, 9 października, na wszystkich dziewięciu gdańskich cmentarzach będących pod opieką Zarządu Dróg i Zieleni pojawią się stojaki ze sprzętem przydatnym do prac porządkowych na cmentarzu.

– Często zdarza się, że chcemy zrobić porządki na grobach bliskich, a nie mamy czym – bo jesteśmy w biegu, bo zapomnieliśmy, bo mieszkamy w innym mieście, a na cmentarz przyszliśmy przy okazji wizyty u rodziny. W Gdańsku od teraz przestanie to być problemem – porządki będzie można zrobić pożyczając sprzęt miejski – zapowiada zastępca prezydenta Gdańska, Piotr Grzelak. – To ukłon w stronę wszystkich odwiedzających gdańskie cmentarze. Kolejny, to fakt, że zestawy porządkowe udostępniane będą za darmo. Liczymy na uczciwość osób odwiedzających gdańskie nekropolie, wierzymy że sprzęt wróci na miejsce i będzie służył kolejnym odwiedzającym cmentarze – dodaje prezydent.

fot. Karol Stańczak
fot. Karol Stańczak

– ZDiZ zarządza dziewięcioma cmentarzami komunalnymi: Łostowickim, Św. Franciszka, Sobieszewskim, Salvator Nowy, Św. Ignacego, Srebrzysko, Garnizonowym, Oliwskim i Św. Jadwigi. Ich łączna powierzchnia, to: 93,37 ha. Na każdej z tych nekropolii staną stojaki ze sprzętem porządkowym dostępnym do wypożyczenia – wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, Mieczysław Kotłowski. – Dostępne będą grabie, łopatki, konewki i szczotki. Stojaki ustawione będą tuż przy wejściu i czytelnie oznakowane, żeby nikt nie miał wątpliwości że sprzęt można pożyczyć i należy go zwrócić.

Mamy nadzieję, że ten pomysł spodoba się odwiedzającym gdańskie nekropolie, a sprzęt – łącznie kilkaset kupionych obecnie zestawów – będzie służył wielu osobom przez długi czas.

Każdy ze stojaków ze sprzętem opatrzony jest hasłem: Zapomniałeś? Pożycz. Nie zapomnij oddać 

fot. Karol Stańczak
fot. Karol Stańczak

Katarzyna Kaczmarek / Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku

About Kasia

Zobacz również

Warsztat z Instaxami dla dzieci

Warsztat z Instaxami dla dzieci i/lub dorosłych. Dowiemy się, na czym polega haiku i jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *