previous arrow
next arrow
Slider
gdansk.pl

Zapraszamy mieszkańców na basen przy ul. Azaliowej!

Wszystkich mieszkańców zapraszamy do korzystania z nowego basenu przy ul. Azaliowej. Od 1 lipca do 15 września będzie on udostępniony wszystkim chętnym zupełnie za darmo.

– Basen przy ul. Azaliowej w Gdańsku to kolejny obiekt wchodzący w skład kompleksu Pozytywnej Szkoły Podstawowej w Kokoszkach. Obecnie prowadzony jest kontrolny rozruch techniczny i organizacyjny basenu. W związku z tym zapraszamy chętnych do bezpłatnego testowania nowego obiektu – już od 1 lipca, aż do 15 września – zachęca prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Pływalnia będzie czynna codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9.00 do 19.00. Do dyspozycji gości będzie duży basen (4 tory pływackie; 2 tory rekreacyjne z atrakcjami wodnymi), 5 osobowe jacuzzi oraz sauna sucha, a nad bezpieczeństwem pływających czuwać będą wykwalifikowani ratownicy wodni.

Wejście na obiekt odbywać się będzie po zgłoszeniu się do recepcji pływalni i pobraniu kluczyka do szafki (za każdy kluczyk pobrana zostanie kaucja zwrotna w wysokości 10 zł). Jednorazowo korzystać z obiektu będzie mogło 45 osób i obowiązywać będzie pierwszeństwo przybycia. Dzieci do 10 roku życia korzystać z pływalni będą mogły wyłącznie pod opieką osób dorosłych, lub pod opieką wychowawców grup zorganizowanych.

Grupy zorganizowane (do 20 osób) będą mogły korzystać z pływalni po uprzedniej rezerwacji godziny, którą należy dokonać na miejscu – w recepcji pływalni.

Korzystanie z pływalni odbywać się będzie w cyklach co godzinę w następującym porządku: 09.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00; 14.00; 15.00; 16.00; 17.00; 18.00.

Wejście możliwe będzie na 15 minut przed rozpoczęciem każdej kolejnej godziny, a dopuszczalny czas przebywania w strefie szatni przed i po zakończeniu pływania to 15 minut. Natomiast w strefie pływalni każdy korzystający będzie mógł przebywać do momentu zakończenia zajęć czyli pełnej godziny. Wszystkich korzystających z obiektu obowiązywać będzie zmiana obuwia oraz strój kąpielowy i czepek pływacki.

Dostępność obiektu może zostać chwilowo ograniczona w sytuacji nieprzewidzianych awarii, bądź innych wydarzeń, których nie można przewidzieć.

Przypomnijmy: faza budowy basenu przy ul. Azaliowej została zakończona. Przeprowadzone zostały odbiory techniczne i obiekt został dopuszczony do użytkowania. Obecnie trwa kontrolny rozruch techniczny i organizacyjny, który ma na celu wykluczenie ewentualnych niedociągnięć obiektu. W imieniu DRMG działania kontrolne prowadzi Szkoła Pływania „Pływak”, która odpowiada za kompleksowe zarządzanie i zapewnienie prawidłowego funkcjonowania obiektu basenowego.

gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Pokonkursowa wystawa plakatu FETA 2022

Gdański Archipelag Kultury Plama serdecznie zaprasza na pokonkursową wystawę plakatu FETA 2022. Zróżnicowana i kolorowa, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *