wtorek , 18 sierpień 2026

Zapraszamy na piknik w Parku Świętopełka!

Inicjatywa Miasto, Gdańska Galeria Miejska i Rada Dzielnicy Śródmieście 29 sierpnia zapraszają na WIELKI PIKNIK do Parku Świętopełka. W programie mnóstwo atrakcji, dla każdego, przez cały dzień!

– Piknikujemy w samym sercu gdańskiego Śródmieścia, przy ul. Szerokiej. Wpadnij na degustacje przygotowaną przez okoliczne knajpki i zrelaksuj się na leżaku na trawie. Zabierz znajomych i sprawdźcie jak można odprężyć się na łące wśród drzew w centrum naszego miasta. Zabierajcie koce, frisbee, gry planszowe i własne przekąski – zachęcają organizatorzy imprezy.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu – Społeczna rewitalizacja przestrzeni z wykorzystaniem strategii Placemakingu – realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest stworzenie strategii rozwoju skweru przy ul. Szerokiej. W ramach tego projektu przeprowadzane są m.in. konsultacje społeczne w celu wypracowania koncepcji zagospodarowania skweru; lokalni działacze i mieszkańcy zachęceni są do rozwijania miejsca; prowadzone są działania kulturalne mające na celu jego ożywienie. Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie Inicjatywa Miasto we współpracy z Prezydentem Miasta Gdańska oraz Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Gdańska ds. Śródmieścia.

Czas: 29 sierpnia
Miejsce: skwer między ulicami Szeroką i Świętojańską

W programie imprezy:

  • godz. 10:30 – Królewna Śnieżka. Teatr dla Dzieci i Rodziców. W wykonaniu teatru Qfer, dzięki uprzejmości Przedszkola Piotruś Pan z gdańskiego Ujeściska oraz Rady Dzielnicy Śródmieście.
  • godz. 11:00-18:00 – Konie mechaniczne
  • godz. 11:30-13:30 – Bajkowy świat, czyli czytanie bajek dla małych królewiczów i księżniczek. Zaprasza Maciej Ziółkowski: czytanie o godz. 11.30/12.00/12.30/13.00/13.30
  • godz. 12:00-14:00. – PINIATY od Doris, czyli zabawa przy rozbijaniu Piniat wypełnionych słodkościami
  • godz. 12:00 – Przypadki Pana K. Komiksowy jam organizowany przez Gdańską Galerię Miejską czyli swobodna akcja wspólnego rysowania komiksu związanego z życiem niejakiego Pana K.
  • godz. 12:00-18:00. – FEJM zaprasza na rodzinną profesjonalną sesje zdjęciową w studiu fotograficznym w Parku Świętopełka.
  • godz. 13:00 – Czytanie poezji. Wystąpią: Martyna Dorota Franczuk, Marcin Kleinszmidt, Filip Chrząszczak. Poezja będzie czytana o godz. 13:00/14:00 oraz 15:00
  • godz. 14:00 i godz.16:00 – Joga dla Dzieci i zabawy na Trawie z Daną
  • godz. 16:00-18:30 – Swoim graniem czas umili DJ WOJAK
  • godz. 18:30- 21:00 – FEJM i Lawendowa 8 zapraszają na #Czwarteczek do Świętopełka: Jazzowy Koncert w Parku Świętopełka. ZAGRAJĄ: Marcin Stafaniak oaz Kuba Hajdun. Gościnnie zobaczymy także innych muzyków jazzowych z Trójmiasta.
  • godz. 21:00-23 –TOMASIN, czyli odpowiednio wielka dawka soul’u i fanku dla tych co lubią wyjść z domu i posiedzieć w gronie znajomych w parkowej przestrzeni.

Ponadto w programie: cyrk alternatywny, występy i animacje kuglarskie, dobra kawa i przekąski, kosze piknikowe i egzotyczny grill.

Screenshot_4

 

gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Kaucjomaty jak paczkomaty. System kaucyjny przenosi się na polskie osiedla

Od początku działania systemu kaucyjnego Polacy zwrócili już ponad 1,5 mld opakowań. Przed operatorami stoją …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement