previous arrow
next arrow
Slider

Zapraszamy na piknik w Parku Świętopełka!

Inicjatywa Miasto, Gdańska Galeria Miejska i Rada Dzielnicy Śródmieście 29 sierpnia zapraszają na WIELKI PIKNIK do Parku Świętopełka. W programie mnóstwo atrakcji, dla każdego, przez cały dzień!

– Piknikujemy w samym sercu gdańskiego Śródmieścia, przy ul. Szerokiej. Wpadnij na degustacje przygotowaną przez okoliczne knajpki i zrelaksuj się na leżaku na trawie. Zabierz znajomych i sprawdźcie jak można odprężyć się na łące wśród drzew w centrum naszego miasta. Zabierajcie koce, frisbee, gry planszowe i własne przekąski – zachęcają organizatorzy imprezy.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu – Społeczna rewitalizacja przestrzeni z wykorzystaniem strategii Placemakingu – realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest stworzenie strategii rozwoju skweru przy ul. Szerokiej. W ramach tego projektu przeprowadzane są m.in. konsultacje społeczne w celu wypracowania koncepcji zagospodarowania skweru; lokalni działacze i mieszkańcy zachęceni są do rozwijania miejsca; prowadzone są działania kulturalne mające na celu jego ożywienie. Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie Inicjatywa Miasto we współpracy z Prezydentem Miasta Gdańska oraz Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Gdańska ds. Śródmieścia.

Czas: 29 sierpnia
Miejsce: skwer między ulicami Szeroką i Świętojańską

W programie imprezy:

 • godz. 10:30 – Królewna Śnieżka. Teatr dla Dzieci i Rodziców. W wykonaniu teatru Qfer, dzięki uprzejmości Przedszkola Piotruś Pan z gdańskiego Ujeściska oraz Rady Dzielnicy Śródmieście.
 • godz. 11:00-18:00 – Konie mechaniczne
 • godz. 11:30-13:30 – Bajkowy świat, czyli czytanie bajek dla małych królewiczów i księżniczek. Zaprasza Maciej Ziółkowski: czytanie o godz. 11.30/12.00/12.30/13.00/13.30
 • godz. 12:00-14:00. – PINIATY od Doris, czyli zabawa przy rozbijaniu Piniat wypełnionych słodkościami
 • godz. 12:00 – Przypadki Pana K. Komiksowy jam organizowany przez Gdańską Galerię Miejską czyli swobodna akcja wspólnego rysowania komiksu związanego z życiem niejakiego Pana K.
 • godz. 12:00-18:00. – FEJM zaprasza na rodzinną profesjonalną sesje zdjęciową w studiu fotograficznym w Parku Świętopełka.
 • godz. 13:00 – Czytanie poezji. Wystąpią: Martyna Dorota Franczuk, Marcin Kleinszmidt, Filip Chrząszczak. Poezja będzie czytana o godz. 13:00/14:00 oraz 15:00
 • godz. 14:00 i godz.16:00 – Joga dla Dzieci i zabawy na Trawie z Daną
 • godz. 16:00-18:30 – Swoim graniem czas umili DJ WOJAK
 • godz. 18:30- 21:00 – FEJM i Lawendowa 8 zapraszają na #Czwarteczek do Świętopełka: Jazzowy Koncert w Parku Świętopełka. ZAGRAJĄ: Marcin Stafaniak oaz Kuba Hajdun. Gościnnie zobaczymy także innych muzyków jazzowych z Trójmiasta.
 • godz. 21:00-23 –TOMASIN, czyli odpowiednio wielka dawka soul’u i fanku dla tych co lubią wyjść z domu i posiedzieć w gronie znajomych w parkowej przestrzeni.

Ponadto w programie: cyrk alternatywny, występy i animacje kuglarskie, dobra kawa i przekąski, kosze piknikowe i egzotyczny grill.

Screenshot_4

 

gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Warsztat z Instaxami dla dzieci

Warsztat z Instaxami dla dzieci i/lub dorosłych. Dowiemy się, na czym polega haiku i jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *