piątek , 24 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Zarzuty dla włamywaczy

Zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem usłyszało dwóch 19-latków oraz 21-letnia kobieta. Dodatkowo 19-latek bez stałego miejsca zamieszkania usłyszał zarzuty dot. kradzieży i uszkodzenia mienia. Sprawcy odpowiedzialności karnej nie unikną dzięki policjantom z Wrzeszcza. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu policjanci z Wrzeszcza otrzymali zgłoszenie, że grupa osób z latarkami zagląda do wnętrza samochodu. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z pobliskiego komisariatu i tam zatrzymali dwóch 19-latków oraz 21-letnią kobietę, którzy przy sobie mieli torbę z drożdżówkami i napojami. Podejrzewając, że towar może pochodzić z przestępstwa, funkcjonariusze sprawdzili okoliczny teren i potwierdzili swoje ustalenia. Przy jednym z lokali policjanci zauważyli uszkodzoną lodówkę, z której skradziono 38 napoi. Mundurowi ustalili również, że sprawcy włamali się do budki z pieczywem, skąd ukradli pieniądze w kwocie blisko 30 zł oraz 15 drożdżówek. Próbowali także włamać się do pojazdu peugeot i ukraść sprzęt elektryczny, jednak zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na interweniujących funkcjonariuszy.

W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach ustalono, że zatrzymany 19-latek bez stałego miejsca zamieszkania poszukiwany jest przez policjantów ze Śródmieścia w związku z innymi włamaniami. Policjanci zabezpieczyli skradziony towar, a kobieta i dwóch 19-latków trafili do aresztu. Na podstawie zebranych dowodów śledczy z komisariatu III przedstawili im dwa zarzuty kradzieży z włamaniem oraz jeden zarzut usiłowania włamania.

Pracując dalej nad sprawą policjanci z komisariatów we Wrzeszczu i na Śródmieściu udowodnili zatrzymanym 19-latkom kolejne przestępstwa. 19-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego usłyszał łącznie 9 zarzutów dotyczących włamań oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Natomiast 19-latek bez stałego miejsca zamieszkania usłyszał łącznie 20 zarzutów dot. kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem, kradzieży oraz uszkodzenia mienia.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *