wtorek , 9 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider

Zatrzymany za zabójstwo 86-latki na Przymorzu

Gdansk - zatrzymany do zabojstwaGdańscy policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o zabójstwo 86-letniej gdańszczanki. Dziś prokurator przedstawił mu zarzut za tą zbrodnię. Śledczy wnioskują o tymczasowe aresztowanie dla sprawcy. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

2 czerwca br. około godz. 22.00 w jednym z bloków na gdańskim Przymorzu znaleziono zwłoki 86-letniej kobiety. Policjanci z komendy wojewódzkiej i miejskiej do godzin porannych prowadzili oględziny mieszkania i zabezpieczyli ślady do dalszych badań. Biegły z zakresu medycyny sądowej wstępnie stwierdził, że do śmierci kobiety przyczyniły się osoby trzecie.

Sprawą od samego początku zajmowali się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo – śledczego i kryminalnego. Policjanci przeanalizowali wnikliwie każdy zabezpieczony ślad, sprawdzali każdy sygnał i uzyskaną informację. Ich intensywna praca szybko przyniosła efekty.

W sobotę popołudniu kryminalni z komendy wojewódzkiej wspólnie z policyjnymi antyterrorystami zatrzymali 25-letniego mieszkańca Gdańska, którego podejrzewali o udział w tym zdarzeniu. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Pracując nad sprawą funkcjonariusze wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło na tle rabunkowym. Dziś na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił 25-letniemu sprawcy zarzut zabójstwa w związku z rozbojem.
Śledczy wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie.

Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.