niedziela , 19 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Zatrzymany za zabójstwo 86-latki na Przymorzu

Gdansk - zatrzymany do zabojstwaGdańscy policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o zabójstwo 86-letniej gdańszczanki. Dziś prokurator przedstawił mu zarzut za tą zbrodnię. Śledczy wnioskują o tymczasowe aresztowanie dla sprawcy. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

2 czerwca br. około godz. 22.00 w jednym z bloków na gdańskim Przymorzu znaleziono zwłoki 86-letniej kobiety. Policjanci z komendy wojewódzkiej i miejskiej do godzin porannych prowadzili oględziny mieszkania i zabezpieczyli ślady do dalszych badań. Biegły z zakresu medycyny sądowej wstępnie stwierdził, że do śmierci kobiety przyczyniły się osoby trzecie.

Sprawą od samego początku zajmowali się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo – śledczego i kryminalnego. Policjanci przeanalizowali wnikliwie każdy zabezpieczony ślad, sprawdzali każdy sygnał i uzyskaną informację. Ich intensywna praca szybko przyniosła efekty.

W sobotę popołudniu kryminalni z komendy wojewódzkiej wspólnie z policyjnymi antyterrorystami zatrzymali 25-letniego mieszkańca Gdańska, którego podejrzewali o udział w tym zdarzeniu. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Pracując nad sprawą funkcjonariusze wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło na tle rabunkowym. Dziś na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił 25-letniemu sprawcy zarzut zabójstwa w związku z rozbojem.
Śledczy wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie.

Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *