wtorek , 19 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Zbliżająca się zima i bezdomni. Odwieczny problem na Zaspie

bez-tytuluKażdego roku, kiedy zbliża się zima na Zaspę powraca również temat osób bezdomnych, które wieczory i noce niejednokrotnie spędzają na klatkach schodowych. Problem dotyczy głównie Zaspy-Młyniec, gdzie tym razem mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

21 października o godzinie 19:00 przy ul. Pilotów (przed klatką H) odbędzie się zebranie zorganizowane przez jednego z mieszkańców.

W ogłoszeniu widniejącym na drzwiach wejściowych do klatek schodowych organizator informuje, iż zebranie ma dotyczyć problemu bezdomnej osoby, która notorycznie zanieczyszcza klatki schodowe, a także stwarza zagrożenie, ponieważ zaczepia głównie kobiety i dzieci.

Według informacji, które posiadamy zarówno od Straży Miejskiej w Gdański jak i Policji każdy taki incydent (dotyczący zaczepek czy nawet koczowania na klatkach schodowych) należy zgłaszać służbom.

Największym problemem dotyczącym bezdomnych jest fakt, że nie chcą one otrzymać pomocy. Jak informuje Straż Miejska w Gdańsku osoby te są przyzwyczajone do swojej sytuacji i każdą formę pomocy odrzucają.

Zobacz również

Pączek za zakupy w Galerii Zaspa

Już niebawem najpyszniejszy dzień w roku, którego głównym bohaterem jest pączek. Z dżemem, marmoladą, budyniem, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *