previous arrow
next arrow
Slider
Fot. gss.org.pl

„Zdrowa rodzina” – ruszają spotkania w Nowym Porcie

W środę 26 marca w godz. 15.30-16.30 odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach programu edukacyjnego „Zdrowa rodzina”. Spotkania odbywać się będą w siedzibie Centrum Pomocy Społecznej nr 2 przy Pl. Ks. Gustkowicza 13 (I piętro, sala konferencyjna).

Będą to spotkania edukacyjne przeznaczone dla osób i rodzin korzystających z pomocy pracowników socjalnych oraz dla innych zainteresowanych osób. Spotkania będzie prowadził lekarz medycyny, a udział w nich jest bezpłatny.

– Pomoc może przyjmować formę dostarczania pożytecznych informacji, omawiania własnych doświadczeń związanych z danym problemem, słuchania i akceptacji doświadczeń innych, empatycznego zrozumienia i nawiązania kontaktów społecznych z osobami o podobnych doświadczeniach – mówi Monika Ostrowska z MOPR. – Przynależność do grupy wsparcia pomaga zwalczać własną bezradność, ale przede wszystkim zwiększa świadomość uczestników. Grupa wsparcia może być elementem uzupełniającym zawodową pomoc pracownika socjalnego.

W trakcie regularnie odbywających się spotkań grupy, poszczególni jej uczestnicy doświadczają wsparcia od innych biorących udział w spotkaniu. Uczą się rozpoznawać trudności, żyć z nimi albo je pokonywać. Podstawą pracy w grupie stanowi wzajemna wymiana doświadczeń i informacji. W grupach poświęconych zagadnieniom zdrowotnym, członkowie dzielą się informacjami np. o możliwości leczenia danej przypadłości, lekach czy działaniach ubocznych.

Tematyka spotkań będzie dotyczyć:
1. O Profilaktyce. Narodowy Program Zdrowia na lata 2007-2015.
2. Nikotynizm: skutki indywidualne i społeczne.
3. Otyłość i nadwaga.
4. Antykoncepcja dla kobiet i mężczyzn.
5. Prawa pacjenta. Ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 26 marca (środa) w godz. 15.30 – 16.30.

źródło: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *