środa , 20 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. national-geographic.pl

Zgubił rodziców, znalazł strażników

Jarmark Dominikański dobiegł końca, pogoda jest coraz bardziej kapryśna, ale turystów w Gdańsku nie ubywa. Tłumy na terenie Głównego Miasta są praktycznie codziennie. W takiej sytuacji nie trudno odłączyć się od grupy, z którą się przyjechało, opiekunów czy nawet rodziców.

W piątek ok. godziny 13:30 do funkcjonariuszy z Referatu I patrolujących rejon Długiego Targu podszedł mały chłopiec, który poinformował mundurowych, że zgubił rodziców. Strażnicy drogą radiową poinformowali o zdarzeniu pozostałe patrole, a następnie zabrali młodego człowieka na pobliski komisariat w celu zgłoszenia zdarzenia.

Na szczęście już kilkadziesiąt minut później na komisariacie pojawił się zestresowany ojciec dziecka, który dzięki informacjom uzyskanym od miejskich strażników wiedział gdzie znajdzie swojego syna. Po dopełnieniu formalności tata i jego pociecha mogli powrócić do – tym razem ostrożniejszego – zwiedzania Gdańska.

Tym razem skończyło się na kilku chwilach strachu, a w pobliżu na szczęście byli funkcjonariusze straży miejskiej. Wiemy jednak, że nie zawsze tak może być, dlatego też apelujemy do rodziców o szczególną uwagę i czujność, gdy ze swoimi dziećmi przebywają na zatłoczonych deptakach czy plażach.

źródło: Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

Kina Konesera w Kinie Helios Galeria Alfa

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *