sobota , 5 Grudzień 2020
Strona Główna | WYDARZENIA | Złodziej w mieszkaniu na Przymorzu. Zareagował czujny sąsiad
fot. moto3m.pl

Złodziej w mieszkaniu na Przymorzu. Zareagował czujny sąsiad

Policjanci z komisariatu na Przymorzu zatrzymali na gorącym uczynku 40 – letniego mężczyznę z Gdańska, który włamał się do mieszkania przy ul. Słupskiej. Sprawca wczoraj usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Sąd na wniosek prokuratora aresztował 40- latka na najbliższe trzy miesiące. Za kradzież z włamaniem może mu grozić nawet 15 lat więzienia ponieważ przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.

Kilka dni temu około godziny 20.30. dyżurny z komisariatu na Przymorzu został zaalarmowany przez mieszkańca ulicy Słupskiej, że z mieszkania sąsiada, który wyjechał dochodzą niepokojące odgłosy. Zgłaszający podejrzewał, że w mieszkaniu może być złodziej.

Na ulicę Słupską natychmiast skierowano kryminalnych i policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego, którzy zauważyli, że w jednym z mieszkań wyważone są drzwi balkonowe. Wsparcia interweniującym policjantom przy zabezpieczeniu ewentualnych dróg ucieczki sprawców udzielili dzielnicowi, a strażacy, których wezwali na miejsce mieli umożliwić funkcjonariuszom wejście do mieszkania przez balkon ponieważ włamywacz po tym jak zorientował się, że ma odcięte wszystkie drogi ucieczki nie chciał dobrowolnie wyjść z mieszkania.

W trakcie policyjnej interwencji na miejsce przyjechał właściciel mieszkania, który przekazał policjantom klucze do domu. Policjanci po wejściu do mieszkania obezwładnili i zatrzymali włamywacza, który usiłował ukraść m.in. biżuterię, telewizor, zegarki oraz pieniądze. Pokrzywdzony oszacował starty na blisko 7 tysięcy złotych.

Dzięki czujności sąsiada oraz szybkiej interwencji policjantów 40-letni mieszkaniec Gdańska trafił do policyjnej celi. Wczoraj włamywacz został odwieziony do aresztu, w którym zgodnie z decyzją sądu spędzi najbliższe trzy miesiące.

Za kradzież z włamaniem mężczyźnie może grozić do 15 lat pozbawienia wolności ponieważ przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.

Ta sytuacja jest przykładem na to, że sąsiedzka czujność i troska może zapobiec przestępstwu. Zachowajmy czujność i reagujmy na niecodzienne odgłosy dobiegające zza ściany. Każda niepokojąca sytuacja może być zweryfikowana przez policyjny patrol. Wystarczy niekiedy jeden sygnał do dyżurnego, aby uchronić sąsiada przed włamaniem

Komenda Miejska Policji

Zobacz również

Własne biurko we własnym domu, czyli praca zdalna i home office

Wiadomo, że firmy w ostatnim czasie zmieniają model zarządzania w odpowiedzi na zmiany gospodarcze i ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *