czwartek , 18 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider

Złodziej z peronu SKM zatrzymany

Kryminalni z Przymorza ustalili i zatrzymali sprawcę, który w minionym tygodniu na peronie skm ukradł kobiecie torebkę. Mężczyzna ciągnąc za pasek torby w pewnym momencie stracił równowagę i spadł na tory, a poszkodowana zaraz za nim, w wyniku czego doznała obrażeń ciała. Gdy pokrzywdzona zorientowała się że nadjeżdża pociąg, to w ostatniej chwili schroniła się pod peronem. 36-letni recydywista usłyszał zarzut za popełnione przestępstwa. Ponadto udowodniono mu, że wspólnie z 31-letnią znajomą dokonali płatności skradzioną kartą oraz trzykrotnie próbowali taką transakcję wykonać. Śledczy wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie.

1 lutego br. dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku na torach na wysokości przystanku SKM Przymorze. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z pobliskiego komisariatu. Funkcjonariusze m.in. przesłuchali maszynistę, rozpytywali świadków oraz zabezpieczyli nagrania z monitoringu. Niedługo po wypadku w szpitalu wstępnie też rozpytali poszkodowaną kobietę. Policjanci ustalili, że mężczyzna ciągnąc za pasek próbował ukraść kobiecie torebkę, w której znajdował się telefon, dokumenty i pieniądze w kwocie 300 zł. W pewnym momencie stracił on równowagę i spadł na tory, a kobieta zaraz za nim, w wyniku czego doznała obrażeń ciała. Złodziej uciekł z torebką, a kobieta widząc nadjeżdżający pociąg w ostatniej chwili schroniła się pod peronem.

Od momentu zgłoszenia nad sprawą intensywnie pracowali kryminalni z Przymorza. Ich praca szybko przyniosła efekty. W poniedziałek (6 lutego 2017 r.) w godzinach porannych zatrzymali 36-letniego sprawcę.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili również, że zatrzymany wspólnie z 31-letnią znajomą za pomocą karty znajdującej się w skradzionej torebce w jednym ze sklepów zapłacili za zakupy, w tym m.in. za alkohol i papierosy. Trzykrotnie również próbowali taką transakcję wykonać. Jeszcze tego samego dnia kryminalni z Przymorza zatrzymali 31-latkę. Na podstawie zebranych dowodów usłyszała ona w komisariacie trzy zarzuty dot. oszustw.

Wczoraj 36-letni sprawca usłyszał zarzuty dot. oszustw, kradzieży, uszkodzenia ciała oraz narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za wszystkie przestępstwa będzie odpowiadać w recydywie. Następnie policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie prokurator po przesłuchaniu skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Dzisiaj sąd wyda decyzję w tej sprawie.

W warunkach recydywy sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji
w Gdańsku

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.