wtorek , 7 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Zniknie strzeżony parking przy Pilotów 6

Do końca grudnia 2014 roku działać będzie parking zlokalizowany przy ulicy Pilotów 6. Istniejące od 36 lat miejsce do możliwie bezproblemowego pozostawienia samochodu musi zostać usuniętę, ponieważ miasto wypowiedziało umowę dzierżawy Spółdzielni Mieszkaniowej „Młyniec”. Głównym powodem jest zapewne chęć znalezienia inwestora i sprzedaży wartej nawet 14 mln zł działki o powierzchni około 7000 m2. 

Teren ten podnajęty jest obecnie przez prywatną firmę, która prowadzi na nim strzeżony parking dla około 120 aut. Sądząc po zaledwie kilku wolnych miejscach, cieszył się on dużą popularnością wśród mieszkańców okolicznych bloków.

Co po likwidacji parkingu mają zrobić zaspiańscy kierowcy ?

Pismo informacyjne przekazane mieszkańcom przez Spółdzielnie
Pismo informacyjne przekazane mieszkańcom przez Spółdzielnie

Spółdzielnia informuje, że nie ma możliwości wybudowania nowego parkingu w pobliżu, więc zaleca inne parkingi zlokalizowane w okolicy, m.in. przy ul.Hynka 101, Startowej 2D i 23P.

Miasto nie ma jeszcze konkretnych informacji na temat tego co może powstać na tym terenie. Z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wynika, że teren może być zaadoptowany na cele usługowe i handlowe.

Warto dodać, że parkowanie samochodu w rejonie ulicy Pilotów po godzinie 17 już teraz stanowi duży problem. Dodatkowe ponad 100 aut, które zapewne na nią trafią z pewnością tego nie ułatwią.

Zobacz również

Parada Niepodległości 2021 coraz bliżej. Sprawdź co się szykuje na 11 listopada

Parada Niepodległości powraca! Wprawdzie z wieloma covidowymi ograniczeniami, ale jednak się odbędzie. 11 listopada w …

1 komentarz

  1. zlodziejom trzeba ulatwic zadanie ,ochrona mienioa nalezy do wladz panstwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *