wtorek , 28 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
gdansk.pl

Zostań wolontariuszem podczas Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej

Już we wrześniu rusza rekrutacja wolontariuszy na wolontariat podczas MEN’ EHF EURO 2016 POLAND™. Jak zostać wolontariuszem? Bardzo prosto, bo to tak samo łatwe, jak kliknięcie „Lubię to!” na Facebooku.

Każdy kto ukończył 18 lat (w dniu 2 listopada 2015), zna język angielski w stopniu komunikatywnym oraz jest dyspozycyjny w dniach od 15 do31 stycznia 2016 może zostać wolontariuszem. Do zadań wolontariuszy będzie należeć między innymi opieka nad przybyłymi drużynami, udzielanie informacji kibicom czy wsparcie centrów prasowych.

Aby wystartować w rekrutacji na wolontariat MEN’S EHF EURO 2016 POLAND należy spełnić powyższe 3 kryteria i zarejestrować się na stronie www.alpha.zprp.org.pl. Potem pozostaje czekać na wiadomość o zaproszeniu na rozmowę rekrutacyjną (każdy zaproszony na rozmowę wolontariusz będzie sam mógł wybrać najbardziej odpowiadający mu termin).

Co organizatorzy będą brali pod uwagę przeglądając zgłoszenia? – Przede wszystkim znajomość języków obcych, dyspozycyjność kandydata lub kandydatki oraz dotychczasowe doświadczenie w wolontariacie – mówi Alicja Kaczmarek, koordynator wolontariatu w Gdańsku, mieście – gospodarzu mistrzostw.

Wolontariuszy wyłonieni zostaną na podstawie wypełnionego on – line formularza, ale przede wszystkim na podstawie rozmów rekrutacyjnych. Informację o przyjęciu na wolontariat otrzymają drogą mailową najpóźniej do połowy listopada 2015.

Przed rozgrywkami wolontariusze muszą przejść obowiązkowy cykl szkoleniowy (m.in. pierwsza pomoc, komunikacja interpersonalna czy topografia miasta). Zostaną również przeprowadzone szkolenia stanowiskowe a także szkolenia z zakresu znajomości hali sportowej (w przypadku Gdańska – Ergo Areny).

Każda osoba biorąca udział w wolontariacie podczas European Handball Championship 2015 otrzyma:

  • Strój wolontariusza
  • Szkolenia
  • możliwość poruszania się bezpłatną komunikacją miejską w trakcie działań wolontariackich
  • wyżywienie w trakcie działań wolontariackich
  • Napoje
  • Ubezpieczenie od NNW
  • Centrum Wolontariatu
  • Certyfikat za udział w wolontariacie

Czemu warto wziąć udział w tym przedsięwzięciu? – Wolontariusze wcielają się w rolę gospodarzy swojego miasta, mają możliwość zaprezentowania go od jak najlepszej strony. Są w samym centrum imprezy dzięki czemu poznają specyfikację organizacji międzynarodowych wydarzeń. Poszerzają swoje umiejętności, sprawdzają się w nowych sytuacjach i poznają nowych ludzi. Polecam również aby sprawdzić się w wolontariacie jeszcze przed wolontariatem podczas MEN’S EHF EURO 2016 POLAND, na pewno będzie to lepiej punktowane podczas rekrutacji – mówi Agnieszka Buczyńska Wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Zapraszamy do zgłasza się na wolontariacie podczas MEN’S EHF EURO 2016 POLAND od dnia 01 września za pośrednictwem strony www.alpha.zprp.org.pl.

gdansk.pl

Zobacz również

GAK Plama: teatr dla dzieci

Gdański Archipelag Kultury Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na spektakl dla dzieci. „Jaś …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *