previous arrow
next arrow
Slider
fot. Jerzy Pinkas/ gdansk.pl

50. spotkanie prezydenta z mieszkańcami. Tym razem na Zaspie Rozstajach

Po raz 50. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaprosił mieszkańców Gdańska na zainicjowane przez siebie spotkania obywatelskie. Tym razem do dzielnicy Zaspa Rozstaje. W spotkaniu pn. „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk” udział wzięło ok. 150 mieszkańców. Statystyki mówią, że w sumie, przez wszystkie lata i 50 spotkań było ich 10 000!

W bieżącej kadencji spotkania z mieszkańcami odbywają się w zmienionej formule. Poprzedza je warsztat z mieszkańcami dzielnicy oraz rekonesans terenowy, podczas którego jednostki miejskie otrzymują konkretne zadania do wykonania na danym obszarze. Raport z warsztatów, które odbyły się 30 marca można znaleźć tutaj: http://www.gdansk.pl/nasze-miasto,512,36444.html.

50. spotkanie z mieszkańcami odbyło się we wtorek 28 kwietnia w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 12 przy ul. Burzyńskiego 10. Rozpoczęło się od wystąpienia prezydenta Pawła Adamowicza, który opowiedział mieszkańcom o inwestycjach zrealizowanych przez miasto na terenie dzielnicy. Były to m.in. II zadanie w ramach Trasy Słowackiego (obejmujące rozbudowę skrzyżowania al. Rzeczpospolitej i al. Legionów), przebudowa skrzyżowania Hallera/Czarny Dwór, nowe torowiska tramwajowe w ciągu al. Rzeczpospolitej – od Hynka do pętli Zaspa, budowa dróg rowerowych, remont kładki w ciągu al. Rzeczpospolitej nad al. Jana Pawła II, ale też mniejsze inwestycje, jak budowa przyszkolnych placów zabaw, czy trwająca rewaloryzacja Parku Jana Pawła II, budowa boiska przy ul. Meissnera, budowa nowoczesnej bazy sportowej w ZKPiG nr 12. Prezydent poinformował też mieszkańców o planach na przyszłość. Namawiał także mieszkańców do powołania na terenie Zaspy Rozstajów Rady Dzielnicy

fot. Jerzy Pinkas / gdansk.pl
fot. Jerzy Pinkas / gdansk.pl

– Rady Dzielnicy dysponują konkretnymi środkami, które potem można na terenie dzielnicy zainwestować – apelował Paweł Adamowicz. – Warto z tego skorzystać.

Następnie Paweł Adamowicz podziękował Danucie Dębek, prezes Fundacji Marcus za pracę na rzecz społeczności dzielnicy.

W drugiej części spotkanie podzieliło się na cztery dyskusje tematyczne – prezydent Gdańska oddał do dyspozycji mieszkańców swoich czterech zastępców, którzy w osobnych salach rozmawiali o kwestiach nurtujących mieszkańców. Rozmowy te cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej pytany był o powody reorganizacji sieci placówek oświatowych na terenie miasta, o możliwość odmłodzenia kadry nauczycielskiej prowadzącej praktyczne zajęcia nauki w zawodzie, o możliwości wsparcia przez miasto społecznej biblioteki.

Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. polityki komunalnej odpowiadał na pytania o zły stan techniczny kładki nad dawnym pasem startowym, zły stan chodników przy ul. Leszczyńskich, zły stan zieleni w dzielnicy, a także zbyt mała liczbę toalet w pasie nadmorskim.
Pytania kierowane do Wiesława Bielawski , zastępcy prezydenta ds. polityki przestrzennej dotyczyły budowy nowych bloków w dzielnicy oraz dodatkowe miejsca parkingowe.
Natomiast Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta ds. polityki gospodarczej pytany był o możliwość i warunki korzystania z infrastruktury sportowe powstającego boiska przy ul. Maissnera.

Na podstawie wszystkich przeprowadzonych podczas spotkania rozmów i ustaleń powstanie szczegółowy raport, który za około dwa tygodnie zostanie przedstawiony Radnym Miasta Gdańska z okręgu nr 5 na spotkaniu podsumowującym, a potem na stronie www.gdansk.pl.

źródło: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *