previous arrow
next arrow
Slider

ABC Epilacji laserowej

Aby rozpocząć i zdążyć z całą serią zabiegów, z zakresu epilacji laserowej, warto rozpocząć je już jesienią. Epilacja usunie niechciane owłosienie, a Ty zaoszczędzisz czas i pieniądze nie musząc się codziennie golić.

Epilacja – co to takiego?
Epilacja to metoda trwałego usuwania owłosienia za pomocą lasera. Emitowane przez urządzenie światło jest absorbowane przez barwnik (melaninę) zawarty w mieszku włosowym i jego cebulce. Po wchłonięciu / zaabsorbowaniu energii dochodzi do uszkodzenia komórek. Długościowy fali emitowanej przez laser jest na tyle selektywna, że nie uszkadza naczyń krwionośnych ani innych struktur skóry.

Jak się przygotować do zabiegu:

– Na co najmniej 6 tygodni przed zabiegiem zaleca się rezygnację z usuwania owłosienia poprzez: woskowanie, wyrywanie pęsetą, używanie depilatora oraz pasty cukrowej. Zalecane jest używanie jedynie maszynek mechanicznych.

– Przed zabiegiem (ok. 30 dni) należy unikać opalania, samoopalacza oraz korzystania z solariów.

– Na 3 tygodnie przed zabiegiem odstawiamy zioła światłouczulające (odchudzające, oczyszczające oraz doustne suplementy na skórę i włosy, zawierające np. dziurawiec, nagietek, skrzyp polny, bratek). Przeciwwskazaniem są antybiotyki, antydepresanty i sterydy. Jeśli przyjmujesz te leki musisz przełożyć zabieg. Odstawiamy również stosowanie kremów i/lub maści z witaminą A, retinoidami, kwasami owocowymi w miejscu przeznaczonym do zabiegu. Wszelkie infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze muszą być wyleczone.

– Na tydzień przed zabiegiem nie wykonuj głębokich peelingów ani dermabrazji.
– Na dobę przed zabiegiem należy dokładnie ogolić miejsce przeznaczone do zabiegu.
– Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża i okres laktacji, a także skłonność do powstawania bliznowców.

Ile zabiegów należy wykonać i jakie odległości między nimi?

Z reguły wykonuje się serię od 4 do 6-8 zabiegów, w zależności od rodzaju i koloru włosa, w odpowiednich odstępach czasu, które zależą od długości trwania fazy wzrostu włosa w danej okolicy: twarz – zabieg co 4 tygodnie, ciało – co ok. 6 do 8 tygodni.

Przed pierwszym zabiegiem dobrze jest wykonać konsultację, aby określić przewidywaną liczbę zabiegów, wykluczyć wszelkie przeciwwskazania i wykonać próbę laserową. Aby ocenić reakcje skóry i ustalić optymalne parametry zabiegowe.

Jakie obszary mogą zostać poddane zabiegowi?

Osoby które decydują się na epilację mogą wykonać zabieg na okolicę pach, górnej wargi, brody, twarzy, całych nóg, bikini, ramion, brzucha czy klatki piersiowej.

Rodzaj i moc urządzenia ma wpływ na jakość epilacji laserowej. Lasery nowej generacji gwarantują przede wszystkim bezpieczeństwo podczas zabiegu, a w konsekwencji zadowolenia klienta. Wybieraj sprawdzone i polecane miejsca, z certyfikowanymi sprzętami do epilacji laserowej.

 

Magdalena Klimaszewska

About Zaspa24

Zobacz również

Jakie są zalety aparatów ortodontycznych?

Proste, zdrowe i zadbane zęby nie tylko gwarantują piękny uśmiech, ale również ułatwiają odpowiednie dbanie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *