poniedziałek , 29 Listopad 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Akcja „Dobra Paczka”. Wsparcie dla gdańskich seniorek i seniorów

Rusza akcja wsparcia seniorek i seniorów paczkami z żywnością i środkami czystości, która potrwa do końca roku. 2500 świątecznych paczek zostanie przekazanych gdańszczankom i gdańszczanom w wieku 70+, którzy nie korzystają ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, ale oceniają swoją sytuację jako ciężką ze względów finansowych lub zdrowotnych.

Miasto Gdańsk wspólnie z Fundacją Gdańską oraz parterami realizującymi działania społeczne i kulturalne na 35 gdańskich dzielnicach, wychodzą z ofertą do mieszkanek i mieszkańców powyżej 70 roku życia. W tym, wyjątkowo trudnym w tym roku, okresie świątecznym Fundacja Gdańska przekazuje 125 000 zł na zrobienie paczek z żywnością i środkami czystości.

Mamy na każdej gdańskiej dzielnicy asystenta mieszkańca, który zbiera zapotrzebowanie od seniorów i wykonuje potrzebne zakupy. Dostarczeniem zakupów zajmują się wolontariuszki i wolontariusze gotowi do pomocy osobom starszym w trakcie pandemii. Zapraszam do kontaktu i odebrania swojej paczki wszystkie osoby, które spełniają kryteria wieku i nie korzystają ze wsparcia MOPRU – mówi Paweł Buczyński – wiceprezes zarządu Fundacji Gdańskiej.

Już od dziś mieszkańcy Zaspy Młyniec i Rozstaje, którzy ukończyli 70 rok życia mogą zgłosić się do akcji i odebrać darmową spersonalizowaną paczkę świąteczną. Asystentami naszej dzielnicy są: Marcin Makowski – Zaspa Rozstaje i Agnieszka Wierzbicka – Zaspa Młyniec.

Podany numer  58 506 53 33 dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 – 18:00.

Jest to specjalna infolinia, dzięki której osoby starsze mogą poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, m.in. zakupy.

#GdańskPomaga

Akcja „Dobra Paczka” wpisuje się w szerszy system #GdańskPomaga realizowany w mieście od marca 2020 roku, który został stworzony na potrzeby walki z pandemią. Do tej pory w ramach systemu #GdańskPomaga zebrano ponad 500 000 zł, za które doposażono Domy Pomocy Społecznej oraz organizacje pozarządowe zajmujące się osobami w trudnej sytuacji. W tym celu zakupiono i przekazano m.in. 207 tys. rękawiczek, 21 tys. maseczek czy blisko 8 tys. fartuchów. Gdańsk Pomaga to też system pośrednictwa pomiędzy osobami, które potrzebują pomocy, a instytucjami publicznymi i organizacjami społecznymi, które taką pomoc świadczą.

Od listopada do systemu wparcia Gdańsk Pomaga dołożono nowy moduł realizowany jako program „Wspieraj Seniora” zainicjowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, a prowadzony przez Wojewodę Pomorskiego przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. W ramach tego modułu pomoc jest udzielana osobom powyżej 70 roku życia, którym oferowana jest pomoc w zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu zwierząt domowych, ale również innych, indywidualnych potrzebach zgłaszanych przez seniorów.

Jeżeli chcesz otrzymać paczkę zadzwoń 500 218 337 lub poproś kogoś o wsparcie w wypełnianiu formularza.

Sprawdź mapę Gdańska z podziałem na dzielnice oraz kontaktem do asystentów dzielnicowych – gdanskpomaga.pl

Źródło: Gdańsk.pl

Zobacz również

SkillsPoland Gdańsk 2021 – zmagania młodych rzemieślników i branżystów od czwartku w AMBEREXPO

Blisko 100 zawodników, 50 sędziów i 9 konkurencji w dwa dni – w czwartek (25 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *