previous arrow
next arrow
Slider
Fot. Przemek Świderski

Akcja „Podaruj zeszyt!” w Trójmieście.

Podaruj zeszyt!- apeluje do mieszkańców Trójmiasta stowarzyszenie Młodzi Demokraci. Dziś we Wrzeszczu rozpoczęli akcję zbierania przyborów szkolnych dla dzieci z najuboższych rodzin w regionie.

Akcja „Podaruj zeszyt” to ogólnopolska inicjatywa, w ramach której młodzieżówka PO zbieraartykuły szkolne do 25 sierpnia. Wszystko trafi później do najbardziej potrzebujących uczniów, których wskażą miejskie ośrodki pomocy społecznej w poszczególnych miastach.

Czytaj także: Ceny podręczników szkolnych 2014. Elementarz za darmo, a ile zapłacimy za resztę?

W środę Młodzi Demokraci rozpoczęli zbiórkę we Wrzeszczu.
– Przybory można przynosić do biura regionu PO, które jest na czwartym piętrze centrum handlowego Manhattan- mówi Mateusz Nowaczyk, wiceszef regionu pomorskiegoMłodych Demokratów. – W niedzielę przybory szkolne będziemy zbierać także w Gdyni.Oprócz tego, cały czas będziemy rozdawali ulotki i zachęcali mieszkańców do włączenia się w akcję „podaruj zeszyt”.

Na liście zapotrzebowania, poza zeszytami są m.in: piórniki, linijki, kredki, przybory do pisania, plecaki, książki, atlasy.
– Mamy nadzieję, że ta akcja przyniesie wymierne skutki i będzie to odczuwalne na Pomorzu. Od weekendu akcję prowadzi Szczecin i ma już zebranych kilka kartonów – wskazuje Nowaczyk

Podobne akcje już rozpoczęły się w woj. mazowieckim, łódzkim, zachodniopomorskim, podlaskim i lubuskim.

W piątek dołączy do nich woj. warmińsko-mazurskie.

Choć Młodzi Demokraci zaprzeczają, akcja niewątpliwie ma związek ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi i kampanią, która je poprzedzi.
– Zbieramy zeszyty i książki ponad podziałami politycznymi. A to, że data rozpoczęcia roku szkolnego zbiega się z kampanią samorządową, to nie nasza wina – mówi Nowaczyk.

Źródło: http://gdansk.naszemiasto.pl/

 

About Marcin

Zobacz również

Pokonkursowa wystawa plakatu FETA 2022

Gdański Archipelag Kultury Plama serdecznie zaprasza na pokonkursową wystawę plakatu FETA 2022. Zróżnicowana i kolorowa, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *