Polityka społeczna jest jednym z kluczowych priorytetów miasta Gdańska. Zapraszamy do udziału w badaniu poświęconym tematyce aktywności społecznej. Badanie jest anonimowe, a dzięki danym zebranym w ankiecie możliwe będzie zbudowanie lepszych programów wsparcia. Zachęcamy też do zgłoszenia swojego udziału w spotkaniu online, które odbędzie się 25 listopada.
Pomimo znaczącego rozwoju gospodarczego, wzmocnienia ekonomicznego, rozbudowy infrastruktury i systematycznego podnoszenia jakości życia, nadal mamy do czynienia z ubóstwem i wykluczeniem społecznym wielu mieszkańców. Odpowiedzią na te problemy ma być m.in. Gdańska Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych do roku 2030 (GSRPS), która jest elementem całościowego programu rozwoju naszego miasta.
Gdańska Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych do roku 2030
W strategii tej określono siedem kierunków działań koniecznych dla skutecznego rozwiązywania problemów społecznych. Tym kierunkom podporządkowana jest polityka społeczna miasta w zakresie rozwiązywania problemów społecznych.
Realizację Gdańskiej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych do roku 2030 koordynuje Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
WRS zaprasza gdańszczanki i gdańszczan do udziału w badaniu poświęconym tematyce aktywności społecznej. Dzięki zebranym w ankiecie danym możliwe będzie zbudowanie lepszych programów wsparcia w zakresie aktywności społecznej. Wypełnienie ankiety zajmie około 4 minut.
Wśród pytań są m.in.:
- Jaki jest Pana(i) zdaniem, Pana(i) wpływ jako mieszkańca/mieszkanki miasta na to, co dzieje się w Gdańsku?
- Czy w latach 2018-2019 podejmował(a) Pan(i) aktywność społeczną poprzez
- Czy w ciągu ostatnich 12 miesięcy poświęcił(a) Pan(i) swój wolny czas na dobrowolne i nieodpłatne działania (na świadczenie jakichś nieodpłatnych usług) na rzecz innych osób spoza własnej najbliższej rodziny?
- Co, Pana(i) zdaniem, jest największym motywatorem do podejmowania aktywności społecznej?
- Jakie są Pana(i) zdaniem, największe bariery angażowania się w aktywność społeczną?
- Jak ocenia Pan(i) działania Miasta Gdańsk w zakresie
Przy pytaniach jest kilka odpowiedzi, które trzeba zaznaczyć (w niektórych przypadkach można zaznaczyć kilka odpowiedzi).
Aktywność społeczna mieszkanek i mieszkańców Gdańska – WYPEŁNIJ ANKIETĘ
Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku zaprasza także do zgłoszenia swojego udziału w spotkaniu online, podczas którego będzie możliwe podzielenie się opinią i pomysłami jak lepiej można wspólnie działać w zakresie aktywności społecznej.
Spotkanie odbędzie się 25 listopada (środa) o godz. 16.30. Będzie miało formę wywiadu grupowego.
Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie formularza do 23 listopada. Liczba miejsc jest ograniczona.