wtorek , 10 wrzesień 2024

Aktywny biostymulator – witamina C

Chęć zachowania młodego wyglądu na dłużej wciąż motywuje naukowców do poszukiwania coraz to nowych substancji aktywnych opóźniających proces starzenia i poprawiających kondycję skóry.

Jedną ze skuteczniejszych substancji o takim działaniu  jest witamina C (kwas askorbowy).

Działanie witaminy C

Witamina C to swego rodzaju biostymulator, który aktywuje i wspomaga szereg procesów biochemicznych, zachodzących w naszym ciele:

– stymuluje syntezę ceramidów (związków lipidowych występujących w warstwie rogowej naskórka, odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry) ,

– bierze udział w odnowie bariery naskórkowej i chroni skórę przed nadmiernym wysuszeniem,

– hamuje produkcję melaniny – działanie rozjaśniające,

– działa antyoksydacyjnie – neutralizujące wolne rodniki w skórze, zapobiegając procesowi starzenia indukowanego promieniowaniem UV (fotostarzeniu),

– bierze udział w syntezie kolagenu I i III, które są zasadniczymi składnikami skóry właściwej i substancją podporową naczyń krwionośnych,

– warunkuje prawidłowy proces gojenia ran oraz utrzymanie mechanicznej odporności ścian naczyń włosowatych,

– zwiększa właściwości naprawcze skóry, opóźnia proces starzenia się, redukcje zmarszczki, poprawia elastyczność i koloryt skóry,

– działa przeciwzapalnie: estrowe formy witaminy C mogą wspomagać leczenie chorób skóry o podłożu zapalnym, takich jak wyprysk i łuszczyca.

Człowiek nie ma zdolności syntezy witaminy C i zapotrzebowanie na nią musi pokrywać, spożywając ją w pokarmach (świeże owoce – czarna porzeczka, cytryny, truskawka i warzywa – pietruszka, warzywa kapustne), ale także zewnętrznie w postaci kosmetyków.

Jak stosować witaminę C na skó?

Kwas askorbinowy jest bardzo niestabilną witaminą i łatwo utlenia się w roztworach wodnych. Zwróć więc uwagę na formę kwasu askorbinowego i odpowiednie pH. Zaleca się stasowanie preparatów o pH mniejszym niż 3,5. Warto też przygotować odpowiednio skórę przed nałożeniem antyoksydantu, obniżając uprzednio pH skóry. Najpierw umyj skórę żelem (pH 5,5), następnie zastosuj tonik (pH 4,5), a dopiero potem zaaplikuj serum, będziesz miała pewność, że przedostanie się przez warstwę rogową naskórka.

Jaką formę witaminy C wybrać?

Kremy z antyoksydantami (czyli m.in. z witaminą C) warto zastosować już po 25 roku życia, wybieraj wtedy witaminę C zamkniętą w liposomach, w postaci glukozydu askorbylu, MAP lub SAP. Jeśli potrzebujesz produktu przeciwstarzeniowego zastosuj najnowszą formę kwasu L-askorbowego (3-O Etylowy kwas askorbinowy) o wysokim stopniu przenikania w głąb skóry, a także skutecznej ochronie przed światłem niebieskim (blue light) np. C-SHOT SERUM, NEAUVIA. Gdy masz cerę naczyniową, dobrym rozwiązaniem będzie połączenie witaminy C z kwasem azelainowym, aby wzmocnić ściany naczyń oraz zmniejszyć rumień.

Praktyczne rady:

Ogromnie ważne jest opakowanie, w jakim znajduje się produkt z witaminą C. Po pierwsze powinno być przyciemnione, aby chronić przed utlenowaniem składnika. Wybieraj ampułki lub produkty o niewielkiej pojemności. Gdy produkt zmieni kolor na lekko żółty możesz go jeszcze używać, ale gdy jest już brązowy to znak, że się utlenił.

A my?

Właśnie wprowadziliśmy nowy zabieg, który zawiera aż 4 aktywne formy witaminy C, w tym 25% koncentrat, 10% serum z ekstraktu z granatu i jagód goi oraz opatentowaną formułę kwasu askorbinowego o nazwie NIKKOL VC-IP. To prawdziwy zastrzyk energii dla skóry. Idealny zabieg po wakacjach. Zapraszamy!!

 

Babiana Kosmetologia Genokosmetyka

About Zaspa24

Zobacz również

Wielka loteria w Rossmannie. Pula nagród – ponad 3 miliony zł

„Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz!” – tę piosenkę, zaśpiewaną przez Małgorzatę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement