previous arrow
next arrow
Slider

Aktywuj się w Gdańsku. Na początek w trybie online, ale będą też zajęcia plenerowe

Ruszył tegoroczny program „Aktywuj się w Gdańsku”. Zumba, gimnastyka, joga i inne zajęcia na razie w trybie online. Organizator Gdański Ośrodek Sportu zapewnia jednak, że zaplanowane są też aktywności na świeżym powietrzu.

1 marca ruszyła tegoroczna edycja popularnego programu „Aktywuj sie w Gdańsku”. Na początek Gdański Ośrodek Sportu zaplanował głównie zajęcia w trybie online i nowe odcinki filmów wideo, które będą emitowane na specjalnym kanale na Facebooku. Nie zabraknie także spotkań w plenerze, na świeżym powietrzu, z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Na ekrany laptopów, komputerów, tabletów i innych urządzeń mobilnych powraca energiczna Ania Cegłowska z zajęciami zumby. Nowy odcinek zajęć będzie publikowany w internecie w każdy poniedziałek o godzinie 17.00 i będzie dostępny przez 24 godziny. W sobotę natomiast, od godziny 12.00, także przez dobę, będzie można poruszać się przy nieco spokojniejszych rytmach Zumby Gold.

Więcej informacji znajdziecie na facebookowej grupie Aktywuj się w Gdańsku oraz stronie internetowej Aktywuj się w Gdańsku

Gimnastyka dla seniora prowadzona będzie w cyklu mieszanym: w poniedziałek o godzinie 10:30 Łukasz Marszałkowski zaprasza na Stadion Lekkoatletyczny wchodzący w skład kompleksu sportowego Grunwaldzka 244, a zajęcia na świeżym powietrzu będą zawierały elementy nordic walking. Z kolei w środę, o godzinie 10:30 na facebookowej grupie „Aktywuj się w Gdańsku” będzie miała miejsce cotygodniowa premiera nowego, godzinnego wideo dla osób, chcących zachować aktywność fizyczną w domu. Za nagrania będzie można korzystać przez tydzień, aż do ukazania się nowego odcinka!

Zajęcia gimnastyczne i biegowe - przy zachowaniu rygorów - sanitarnych prowadzone będą na stadionie lekkoatletycznym i rugby

Zajęcia gimnastyczne i biegowe – przy zachowaniu rygorów – sanitarnych prowadzone będą na stadionie lekkoatletycznym i rugby
źródło: GOS

Joga na zdrowie to kolejny cykl zajęć, bez którego nie sposób wyobrazić sobie programu „Aktywuj się w Gdańsku”. Na razie, chcąc uniknąć niebezpieczeństwa związanego z zamkniętymi pomieszczeniami, nie będzie spotkań grupowych, za to online prezentowane będą dwa spotkania w tygodniu – premiery nowych odcinków we wtorki i czwartki o godzinie 18.00. Jeśli sytuacja epidemiologiczna ulegnie zmianie, lub pogoda pozwoli na spotkania w plenerze, na pewno organizatorzy powiadomią o tym.

  • Gdańsk Maraton 5.5 – wyjątkowa formuła na nietypowe czasy

W czwartek o godzinie 18:30 na wspomnianym już kompleksie Grunwaldzka 244  trening biegowy, na który zaproszeni są wszyscy, bez względu na poziom zaawansowania i wytrenowania, każdy uczestnik zajęć traktowany jest indywidualnie, a obciążenia dopasowane będą do aktualnych możliwości. A że możliwości z treningu na trening się zwiększają, przekonacie się sami!

W piątki, w samo południe będziemy natomiast publikować nowe odcinki zajęć z cyklu Fitness dla kobiet. Czując już powiew weekendu warto zrobić solidny, godzinny trening, który będzie dostępny przez kolejny tydzień, aż do premiery kolejnego odcinka. Podobnie jak zajęcia z jogi i gimnastyka dla seniora, filmów należy szukać na koncie facebookowym Aktywuj się w Gdańsku – zapraszamy!

Szczegółowy rozkład zajęć, wraz z godzinami i lokalizacjami, można śledzić w kalendarzu wydarzeń organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu na stronie sportgdansk.pl. Zapraszamy!

About Zaspa24

Zobacz również

Warsztat z Instaxami dla dzieci

Warsztat z Instaxami dla dzieci i/lub dorosłych. Dowiemy się, na czym polega haiku i jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *