previous arrow
next arrow
Slider
fot. Aleksandra Formaniewicz / newspix.pl

Biletomat dowodem urzędniczej bezmyślności?

200 metrów – właśnie taka odległość dzieli przystanek i biletomat na gdańskiej Zaspie, przy alei Jana Pawła II, nieopodal szpitala św. Wojciecha.

Pół roku temu zmieniła się lokalizacja przystanku „Zaspa-Szpital”. Został on przeniesiony o 200 metrów w stronę Parku Reagana. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na miejscu starego przystanku pozostał biletomat. Niewiele osób z niego korzysta z powodu odległości. Jest to szczególne utrudnienie dla osób opuszczających szpital.
– Miałam skręconą kostkę i chciałam kupić bilet. Proszę mi wierzyć, że z unieruchomioną nogą przemieszczanie się pomiędzy przystankiem, a biletomatem nie należało do przyjemności – mówi pani Agnieszka, mieszkanka Gdańska.

Urzędnicy twierdzą, że nie trafiły na razie żadne zażalenia. – Nie mieliśmy do tej pory sygnałów od naszych pasażerów dotyczących zmiany lokalizacji tego biletomatu. Przyjrzymy się sprawie i zbadamy ewentalną możliwość relokacji biletomatu, w porozumieniu z operatorem tego urzadzenia firmą Avista sp. z o.o. – informuje Zygmunt Gołąb, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

3 komentarze

  1. Dowodem na urzędniczą bezmyślność było przeniesienie przystanku. Lepiej jak przystnaki były naprzeciwko siebie i nie byłoby teraz problemu z biletomatem. Jeśli go przestawią to gdzie będą mieli kupić bilet ludzie, którzy korzystają z przystanku koło parkingu.

  2. Moim zdaniem ten biletomat stoi okej ale drugi przydałby sie koło drugiego przystanku

  3. Własnie dopóki nie będzie dwóch biletomatów, albo dopóki się nie przeniesie przystanku w przeciwną stronę ten biletomat powinien zostać tam gdzie jest, czyli w połowie drogi międzyprzystankami,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *