wtorek , 9 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Internet

Bob!

fot. Ilona Krzyżanowska
fot. Ilona Krzyżanowska

Dziś o klasycznej fryzurze prostej, praktycznej i zawsze modnej… czyli o BOBIE 🙂 Najgorętszej fryzurze tego sezonu.

Pierwszą wersję boba poznaliśmy już jakieś pół wieku temu. W Polsce nosił on nazwę „na pazia” i tu trop prowadzi aż do pierwszych Piastów, których synowie w wieku 7 lat właśnie mieli włosy obcinane na klasycznego boba.

Bob to włosy sięgające linii brody ze zdecydowanie krótszym tyłem. Ta klasyczna wersja boba pasuje do twarzy pociągłej, trójkątnej czy klasycznej o rysach bardzo regularnych. Natomiast Panie o mniej regularnych rysach mogą wybrać wersję boba, która charakteryzuje się dłuższymi włosami.
Fryzura ta musi być wyjątkowo precyzyjnie ostrzyżona a włosy powinny w naturalny sposób podwijać się do wewnątrz. Klasyczny bob pozwala optycznie wyszczuplić rysy twarzy, ukrywając zbyt wydatne policzki, za to eksponując smukłą szyję.

Fryzura na boba sprawia, że wygląda się w niej dużo młodziej. Nie bez kozery sporo celebrytek ścięło włosy w ostatnim czasie, bądź zapuściło na rzecz boba 😉
Dla odważniejszych bob w wersji asymetrycznej. To już fryzura z tzw. „pazurem” która na pewno doda charakteru 🙂

Bob więc jest fryzurą z wielowiekową tradycją. To stylowe strzyżenie było modne, jest i będzie a do tego jest świetną propozycją dla kobiet, które cenią klasykę.

14Zapraszam i nie bójcie się zmiany! 🙂

ILONA KRZYŻANOWSKA

SZTUKA CZESANIA IKONA
609 11 33 11
Al.Jana Pawła II 6F/2
Gdańsk, Zaspa

About Kasia

Zobacz również

Letni cykl bezpłatnych badań w Galerii Zaspa

Galeria Zaspa zaprasza wszystkie mieszkanki Zaspy i okolic, w wieku od 50 do 69 lat, do skorzystania z bezpłatnych badań …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.