sobota , 15 czerwiec 2024
http://www.drmg.gdansk.pl/

Budowa boiska przy ul. J. Meissnera

meissnera_mapaDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska przystąpiła do realizacji budowy pełnowymiarowego, ogólnodostępnego boiska piłkarskiego wraz z zapleczem socjalnym oraz infrastrukturą techniczną. Obiekt powstanie na terenie parku, im. Jana Pawła II, zlokalizowanego w dzielnicy Zaspa, przy ul. J. Meissnera w Gdańsku.

Obecnie teren ten pełni funkcję rekreacyjno-wypoczynkową dla lokalnej społeczności. Mimo że jest to jedna z najatrakcyjniejszych części dzielnicy, potencjał tego miejsca nie jest w pełni wykorzystany. Budowa ogólnodostępnego boiska wraz z zapleczem socjalnym stanowi jeden z ważniejszych punktów w koncepcji programowo – przestrzennej rewitalizacji parku. Zgodnie z nią park miałby pełnić funkcję przestrzeni umożliwiającej bliski kontakt ze sportem i rozrywką dla osób w różnym wieku.

W skład obiektu wchodzić będzie:

  • Boisko do gry w piłkę nożną (płyta główna) o nawierzchni z trawy syntetycznej (wym. 75 m x 110 m), wraz z wyposażeniem m.in.: mini trybuny, wiaty, bramki, a także oświetlenie boiska.
  • Zaplecze socjalne – budynek sanitarno-szatniowy posiadający oddzielnie szatnie, pokoiki dla trenerów i sędziów, a także magazynek sprzętu gospodarczo-sportowego. W budynku znajdować się będzie również zespół higieniczno-sanitarny oraz pomieszczenie administracyjno-techniczne.
  • Parking samochodowy i rowerowy.
  • Drogi i ciągi piesze.
  • Elementy małej architektury (ogrodzenie, piłkochwyty, tablica wyników).

Realizacja inwestycji obejmuje również uzbrojenie i urządzenie terenu w sieć wodociągową, kanalizacyjną (sanitarną i deszczową), gazową, ciepłowniczą, elektryczną. Teren wyposażony zostanie w monitoring podłączony do miejskiej sieci monitoringu wizyjnego oraz nagłośnienie.

Na terenie budowanego obiektu sportowego trwają prace związane z budową budynku zaplecza, równolegle prowadzone są także prace ziemne polegające na przygotowaniu podłoża pod poszczególne warstwy konstrukcyjne płyty boiska.

http://www.drmg.gdansk.pl/

About Kasia

Zobacz również

Wielki mural, promujący kampanię „Naturalnie Niemcy”, wymalowano na bloku przy ul. Startowej

Olbrzymi mural wymalowano  na fasadzie wieżowca przy ul. Startowej w Gdańsku Zaspie. Dzieło to nie …

1 komentarz

  1. Piękne rusztowania. Misztowie BHP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement