wtorek , 19 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider
http://www.drmg.gdansk.pl/

Budowa boiska przy ul. J. Meissnera

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska przygotowuje do realizacji budowę pełnowymiarowego, ogólnodostępnego boiska piłkarskiego wraz z zapleczem socjalnym oraz infrastrukturą techniczną.

Obiekt ma powstać na terenie parku, im. Jana Pawła II, zlokalizowanego w dzielnicy Zaspa, przy ul. J. Meissnera w Gdańsku. Teren pełni obecnie funkcję rekreacyjno-wypoczynkową dla lokalnej społeczności. Mimo że jest to jedna z najatrakcyjniejszych części dzielnicy, potencjał tego miejsca nie jest w pełni wykorzystany. Budowa ogólnodostępnego boiska wraz z zapleczem socjalnym stanowi jeden z ważniejszych punktów w koncepcji programowo – przestrzennej rewitalizacji parku. Zgodnie z nią park miałby pełnić funkcję przestrzeni umożliwiającej bliski kontakt ze sportem i rozrywką dla osób w różnym wieku.

W skład projektowanego obiektu wchodzić będzie:

Boisko do gry w piłkę nożną (płyta główna) o nawierzchni z trawy syntetycznej (wym. 75 m x 110 m), wraz z wyposażeniem m.in.: mini trybuny, wiaty, bramki, a także oświetlenie boiska.
Zaplecze socjalne – budynek sanitarno-szatniowy posiadający oddzielnie szatnie, pokoiki dla trenerów i sędziów, a także magazynek sprzętu gospodarczo-sportowego. W budynku znajdować się będzie również zespół higieniczno-sanitarny oraz pomieszczenie administracyjno-techniczne.
Parking samochodowy i rowerowy.
Drogi i ciągi piesze.
Elementy małej architektury (ogrodzenie, piłkochwyty, tablica wyników).

Realizacja inwestycji obejmuje również uzbrojenie i urządzenie terenu w sieć wodociągową, kanalizacyjną (sanitarną i deszczową), gazową, ciepłowniczą, elektryczną. Teren wyposażony zostanie w monitoring podłączony do miejskiej sieci monitoringu wizyjnego oraz nagłośnienie.

W poniedziałek 6 października DRMG ogłosiła przetarg nieograniczony na budowę ogólnodostępnego boiska piłkarskiego. W ramach realizacji zamówienia wybudowany zostanie także budynek zaplecza oraz parking, a cały teren zostanie zagospodarowany i oświetlony. Zgodnie z ogłoszeniem otwarcie ofert zaplanowano na 21 października. Wykonawca na wykonanie boiska i budynku zaplecza będzie miał czas do końca września 2015 roku.

28 października otwarte zostały oferty złożone na realizację robót budowlanych. Do przetargu przystąpiło 4 Wykonawców. Najtańszą ofertę w wysokości 7 469 162,70 zł złożyła Spółka GARDENIA SPORT z Warszawy, najdroższą w wysokości 8 421 290,85 zł firma SKANSKA S.A. Pozostałe dwie oferty złożone zostały przez firmy: Panorama Obiekty Sportowe sp. z o.o. (Piaseczno) w wysokości 7 964 863,92 zł. oraz Saltex Europa sp. z o.o (Wrocław) 7 874 730,85 zł. Komisja przetargowa sprawdza oferty pod względem formalno– prawnym.

5 listopada DRMG działając w imieniu Gminy Miasta Gdańska, unieważniła powyższe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ponieważ oferta z najniższą ceną (7 469 162,70 zł brutto) znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (3 mln zł). W najbliższych dniach DRMG planuje ponownie ogłosić przetarg na realizację zadania.

Aktualizacja 01.12.2014

W dniu 27 listopada tutejsza Dyrekcja ponownie ogłosiła przetarg na realizację powyższego zamówienia. Tym razem planowany termin otwarcia ofert przypada na 15 XII bieżącego roku. Zgodnie z ogłoszeniem, przedmiot zamówienia obejmuje budowę pełnowymiarowego boiska piłkarskiego wraz budynkiem zaplecza socjalnego oraz niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. Realizacja robót budowlano – montażowych potrwa do końca września 2015 roku.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:

1) Usunięcie drzew oraz usunięcie krzewów,
2) Boisko piłkarskie o nawierzchni typu sztuczna trawa i wymiarach 110 x 75 m, wraz z niezbędnym wyposażeniem określonym w projekcie,
3) Zjazd z ul. J. Meissnera z miejscami postojowymi dla niepełnosprawnych (10 m.p.) i parkingiem rowerowym (30 m.p.).
4) Odwodnienie parkingu od strony ul. J. Meissnera
5) Fragment ciągu pieszego wzdłuż boiska, prowadzącego od ul. J. Meissnera od parkingu przy Al. Rzeczypospolitej i do boiska
6) Oświetlenie boiska, parkingu zlokalizowanego od strony ul. J. Meissnera
7) Oświetlenie ciągu pieszego prowadzącego od ul. J. Meissnera do Al. Rzeczypospolitej za pomocą opraw LED zasilanych z ogniw fotowoltaicznych poprzez układ akumulatorowy.
8) Monitoring wizyjny boiska, parkingu zlokalizowanego od strony ul. Meissnera oraz fragmentu ciągu pieszego
9) Przebudowa sieci wodociągowych i kanalizacji sanitarnej kolidujących z boiskiem
10) Ogrodzenie terenu boiska i budynku zaplecza
11) Nagłośnienie boiska
12) Trybuny dla 500 widzów
13) Budynek zaplecza wraz z przyłączami i wyposażeniem o powierzchni zabudowy 149,6 m2 (po użytkowa w.133,45 m2)
14) Elementy małej architektury (m.in. ławki, kosze na śmieci, maszty flagowe)
15) Nasadzenia drzew i krzewów.

źródło: http://www.drmg.gdansk.pl/

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *