previous arrow
next arrow
Slider

Budżet Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec został zagospodarowany

DSC_0181
Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

Na jednej z ostatnich sesji Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec uchwalony został budżet RD na rok 2016. W uchwaleniu budżetu pomagały nam konsultacje z mieszkańcami, którzy wskazywali nam potrzeby Zaspy.

Braliśmy pod uwagę sugestie i prośby placówek oświatowych m.in. ZKPiG nr 13, XV LO oraz Przedszkola nr 86. Zrodziły się również nowe pomysły Radnych dzielnicy. W tym roku mieliśmy do rozdysponowania 80 412 zł. Trochę mniej niż w roku 2015, a to z powodu mniejszej ilości mieszkańców w naszej dzielnicy. Przypomnijmy, że budżet Rady ustalany jest zawsze we wrześniu na podstawie danych ilości mieszkańców pomnożonych przez 6 zł. Jest o maksymalna kwota przeznaczona na jednego mieszkańca.

Zaczynając od części inwestycyjnych naszego budżetu w roku 2016 chcemy wykonać nowe miejsca parkingowe naprzeciw bloku przy ulicy Startowej 23. Jest to niewielki teren przy budynku rozdzielni elektrycznej. Kolejna inwestycja to remont następnego chodnika. Niebawem podamy szczegóły.

Następny punkt to wykonanie projektu dalszej części kompleksu sportowego na Zaspie. Chodzi o boisko do piłki nożnej oraz bieżnię lekkoatletyczną. Te trzy inwestycje pochłoną 42 tys. zł, czyli tak naprawdę połowę budżetu.

Przejdźmy teraz do części pomocy społecznej. Tutaj pojawił się nowy projekt. 3500 zł przekazaliśmy na rzecz Klubu Promost, który realizuje projekt profilaktyczny „Przez zainteresowania do wychowania”. Działa on w ZKPiG nr 13. W tej też szkole po raz kolejny będzie realizowany projekt wyprawek szkolnych.

Fot. Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec
Fot. Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

W tym roku wspieramy również kulturę na naszym osiedlu. Tutaj mamy silną współpracę z Biblioteką Publiczną oraz Klubem Plama. Kontynuujemy realizację projektów z poprzedniego roku, czyli m.in. warsztaty kreatywności dla seniorów,  warsztaty komputerowe dla seniorów Zaspa Młyniec, dofinansowanie dwóch koncertów oraz 5 spotkań z podróżnikiem oraz warsztaty literackie dla młodzieży w XV LO. Nowe projekty to warsztaty malarskie dla seniorów, które będą się odbywać w bibliotece oraz konkurs fotograficzny „Moja Zaspa”. Ten ostatni projekt to propozycja jednego z radnych naszej dzielnicy. Już wkrótce podamy więcej szczegółów! W sumie na kulturę przeznaczyliśmy 12 900 zł.

Ostatnia grupa projektów to sport. Jak zawsze staramy się aktywizować dzielnicowe społeczeństwo jak i młodzież szkolną do aktywnego spędzania wolnego czasu. Ponieważ chcieliśmy, aby na naszym nowym obiekcie działo się jak najwięcej w roku 2016 dofinansujemy turniej „Do przerwy 0: 1”, który odbędzie się na wiosnę oraz jesienią. Stworzyliśmy nowe inicjatywy jak „I Miting lekkoatletyczny”, który odbędzie się 18 czerwca. Zajęcia lekkoatletyczne, które już w kwietniu zagoszczą na naszym stadionie, będą odbywały się 2 razy w tygodniu w kwietniu, maju, czerwcu oraz wrześniu. Co warte podkreślenia całkowicie bezpłatnie. Inne projekty to turniej piłki ręcznej, turniej piłki nożnej dla amatorów, gry parkowe w parku Jana Pawła II oraz czwartki lekkoatletyczne. Jeśli remont pływalni zostanie ukończony we wrześniu ( takie są zapewnienia miasta) –  jesienią odbędą się również zawody otwarcia pływalni w XV LO. Tak jak zawsze i w tym roku 21 maja odbędzie się kolejny festyn rodziny połączony z Biegowym GP Dzielnic Gdańska. Impreza odbędzie się tak jak w roku 2015 w parku im. Jana Pawła II. Na część sportową przeznaczyliśmy ponad 19 tysięcy złotych.

Dodając inne projekty m.in. kwotę przeznaczona na stronę internetową budżet Rady został w całości uchwalony.
Obok projektów realizowanych z budżetu rady przypomnijmy, że w XV LO zostanie wyremontowane zostanie boisko. Jest to projekt realizowany z Budżetu Obywatelskiego.

Już dzisiaj zachęcamy do zgłaszania pomysłów do kolejnego Budżetu Obywatelskiego 2017. Zapraszamy na dyżury i do kontaktu poprzez adres mailowy zaspa-mlyniec@radadzielnicy.gdansk.pl w celu pomocy w napisaniu wniosku.
Dziękujemy za wszystkie sugestie, wnioski do budżetu Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec w roku 2016. Uchwały oraz informacje na temat realizacji budżetu dostępne również na stronie www.zaspa-mlyniec.pl

Kamil Sośniak

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *