Pozytywny Żłobek nr 5 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 5 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla najmłodszych, którzy już od września przekroczą próg nowoczesnego i ekologicznego budynku. Żłobek powstał dzięki współpracy Pozytywnych Inicjatyw z Miastem Gdańsk ze środków własnych Fundacji, środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Programu Maluch Plus.

Pozytywne Inicjatywy to grupa organizacji zajmująca się szerokimi działaniami na rzecz rozwoju lokalnych społeczności, zwłaszcza poprzez tworzenie instytucji edukacyjnych i opiekuńczych. Ich celem jest zapewnienie dostępu do szerokiej oferty bezpłatnej lub niskopłatnej opieki i edukacji opartej na nowoczesnych metodach i narzędziach. W swoich działaniach opierają się na zasadzie otwartości i współpracy, starając się rozwijać i kształtować kreatywność, przedsiębiorczość oraz wrażliwości na los innych.

Rekrutacja planowana jest od kwietnia i będzie miała charakter ciągły. Pozytywne Inicjatywy wraz z Miastem Gdańsk pracują nad elektroniczną formą rekrutacji, która usprawni i przyspieszy sam proces oraz będzie spójną dla wszystkich placówek. Informacje dotyczące rekrutacji pojawią się z wyprzedzeniem na stronie internetowej:  www.pozytywneinicjatywy.pl.

Rozpoczęcie rekrutacji personelu planowane jest na przełom maja i czerwca. Osoby pracujące w placówce będą posiadać wszystkie kwalifikacje zgodne z Ustawą o opiece nad dziećmi do lat 3. Planowane jest również przeprowadzenie kursów wymaganych ustawowo dla osób, mających chęć rozpoczęcia pracy jako opiekun lub opiekunka żłobkowa.

Z zewnątrz żłobek będzie otoczony terenem zielonym na obszarze którego znajdzie się plac zabaw oraz wyjątkowy ogródek edukacyjny. Na żłobek będą składały się 4 sale, każda z nich posiadać będzie powierzchnie 66 m². W każdej z sal opiekę znajdzie do 25 dzieci, gdzie każda opiekunka zajmować się będzie grupą do 8 dzieci, jak określają to przepisy. Wyżywienie w placówce będzie miało formę cateringu. Budynek przystosowany jest do przyjmowania posiłków z zewnętrznej kuchni i posiada pomieszczenia do ich rozdzielania oraz zmywania naczyń na których będą podawane posiłki maluchom.

W trakcie trwania projektu opłaty w żłobku będą zbliżone do tych, jakie pobierane są w Gdańskich żłobkach miejskich.

About Zaspa24

Zobacz również

[Wideo] Park Jana Pawła II na Rozstajach rozbłysnął świątecznymi ozdobami – w tym samolotem!

Dzielnica Zaspa Rozstaje jest kolejnym miejscem w Gdańsku, które rozbłysło świąteczną choinką. W poniedziałek, 5 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement