niedziela , 19 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. gazeta.pl

Centrum Stworzone dla Zdrowia pożegnało Gdańsk

Aż 25 204 zainteresowanych swoim zdrowiem osób, odwiedziło przez cztery miesiące „Centrum Stworzone dla Zdrowia” w Gdańsku – najpierw w pierwszej lokalizacji na Targu Węglowym, a w czasie wakacji – w Brzeźnie.

W tym czasie łącznie w Centrum odbyło się 26 różnych wydarzeń i warsztatów, podczas których gdańszczanie i turyści otrzymali wiele wskazówek dotyczących zdrowych nawyków i codziennej troski o dobre samopoczucie. Średnia wieku odwiedzających to 43 lata.

Gdańsk – tu zaczęło się zdrowie!
Centrum Stworzone dla Zdrowia było dostępne dla odwiedzających od 1 maja do końca sierpnia. W tym czasie, wszyscy zainteresowani mogli sprawdzić kondycję swojego organizmu oraz podstawowe parametry medyczne. Dzięki nowoczesnej  technologii kinetycznej, w wygodny i ciekawy sposób odwiedzający poznawali blisko 30 podstawowych wskaźników określających stan swojego zdrowia, w tym m.in. stopień zmineralizowania kości, zawartość wody i tkanki tłuszczowej w organizmie. Dużym zainteresowaniem – szczególnie młodszych osób cieszyły się interaktywne powierzchnie dotykowe, dzięki którym odwiedzający przyglądali się budowie i funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, a z księgi wiedzy poznawali tajniki ciała.

Zdrowe atrakcje
Na czas funkcjonowania Centrum Stworzone dla Zdrowia, zarówno Targ Węglowy jak i okolice mola w Brzeźnie zamieniły się w miejsca spotkań i rozmów o zdrowiu. W ciągu czterech miesięcy w Centrum odbyło się 26 wyjątkowych, bezpłatnych wydarzeń, m.in.: zajęcia sportowe, taneczne, aktywności dla seniorów, warsztaty dotyczące zdrowego snu, walki ze stresem oraz Targ Zdrowia, pokaz mody czy warsztaty kulinarne dla dorosłych oraz dzieci. W Brzeźnie dodatkowo odbywały się cotygodniowe zajęcia dla miłośników jogi, Nordic Walking oraz ZUMBY. Dużym zainteresowaniem w obu miejscach cieszyły się także konsultacje i spotkania ze specjalistami: psychologami, trenerami osobistymi, dietetykami czy instruktorem jogi.

Specjalnie dla gdańszczan
Partnerem Centrum Stworzone dla Zdrowia było Miasto Gdańsk, nic więc dziwnego, że miejsce to doskonale wpisało się także w miejskie wydarzenia: Noc Muzeów, Rodzinny Bieg Gdańszczan, Maraton Rolkarski im. Lecha Wałęsy czy Triathlon, organizowany przez MOSIR Gdańsk.
W Centrum Stworzone dla Zdrowia kondycję swojego organizmu sprawdził m.in. prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz oraz znani sportowcy: żeglarz i ambasador projektu Mateusz Kusznierewicz czy też światowej klasy piłkarz ręczny Damian Nilsson.

W przyszłym roku Centrum zawita do innego dużego miasta w Polsce, ale – zdaniem pomysłodawców projektu – tak „wspaniałą, przyjazną atmosferę nadmorskiej Metropoli z pewnością trudno będzie odtworzyć”.

Źródło: gdansk.pl / Dariusz Wołodźko

Zobacz również

„Rossnę! z dobrymi nawykami”, czyli jak wystartować w przedszkolu i szkole.

Na stronie akcji „Rossnę! z dobrymi nawykami” na rodziców i dzieci czekają podcasty, filmiki, quiz …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *