previous arrow
next arrow
Slider

Choinkowe porządki. Kiedy i gdzie można oddać świąteczne drzewko?

Odbiór poświątecznych drzewek rozpoczyna się 3 stycznia. Należy pozostawić je obok altan śmietnikowych lub w miejscach gromadzenia, które wskaże administrator budynku. Jest też sposób na choinki w doniczkach.

Prosimy mieszkańców o pozostawianie choinek obok altan śmietnikowych lub pojemnika, jeśli przy danej nieruchomości nie ma altany. Nigdy nie wyrzucajmy małych czy dużych drzewek bezpośrednio do pojemników na bio (brązowych). To bardzo utrudnia odbieranie odpadów oraz pracę Zakładu Utylizacyjnego w Szadółkachinformuje Cyprian Maciejewski, Wydział Gospodarki Komunalnej.

Odbiór choinek w Gdańsku potrwa od 3 stycznia do 28 lutego 2022 i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Choinki nie mogą mieć już żadnych ozdób i nie powinny być pakowane w worki foliowe lub kartony.

W zabudowie jednorodzinnej choinki będą zabierane zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów bio, a w zabudowie wielorodzinnej – wraz z odbiorem odpadów zielonych lub poprzez odrębne, specjalne wyznaczone do tego celu kursy. Dodatkowe informacje na stronie internetowej Czyste Miasto Gdańsk.

Drzewko w doniczce

Takie choinki można bezpośrednio przekazać do Zakładu Utylizacyjnego i pozostawić u ochrony zakładu.

Warunek przyjęcia choinki jest jeden: musi być w donicy podkreśliła Oliwia Wołosiuk z Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o. – Nasi specjaliści ocenią czy takie drzewko ma szansę się przyjąć w szkółce, jeśli tak, trafi do naszej wypożyczalni choinek w przyszłym roku.

Źródło: Gdańsk.pl

 

About Zaspa24

Zobacz również

Hevelianum. Gdański Festiwal Światła przez cały weekend

Z okazji Międzynarodowego Dnia Światła w Hevelianum rozbłysną tysiące świateł w ramach zaplanowanych na weekend …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *