wtorek , 7 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Ćwiczenia służb medycznych i ratunkowych „Katastrofa – SOR Zaspa 2014”

Groźny wybuch w budynku szpitala na Zaspie. Ranni są pacjenci i pracownicy. Na szczęście na miejsce błyskawicznie przyjeżdża karetka pogotowia z ekipą lekarzy oraz ratowników medycznych. Pojawiają się także bojowe wozy strażackie i strażacy przystępują do ewakuacji poszkodowanych. Tak wyglądały ćwiczenia służb medycznych i ratunkowych organizowane przez Szpital Specjalistyczny im. św. Wojciecha na Zaspie.cwiczenia_SOR_zaspa-1

„Katastrofa – SOR Zaspa 2014” – pod takim hasłem 28 maja 2014 roku ćwiczyli w Gdańsku-Zaspie przedstawiciele gdańskiego i sopockiego Pogotowia Ratunkowego, Państwowej Straży Pożarnej oraz firmy FALCK Medycyna.

Ćwiczenia miały przede wszystkim na celu doskonalenie umiejętności sprawnej koordynacji pracy kilku służb działających jednocześnie, co zresztą udało się wzorowo. Akcja ratunkowa przebiegła w sposób bardzo sprawny.

cwiczenia_SOR_zaspa-8– Te ćwiczenia były jednym z elementów całego cyklu szkoleń pracowników naszego szpitala – mówi Piotr  Wróblewski, prezes Szpitala im. św. Wojciecha w Gdańsku. – W tym wypadku chodziło o ratownictwo  medyczne. Poprzez realizację takich ćwiczeń podnosimy swoje umiejętności i kwalifikacje, pamiętając o  tym, że nie zawsze wszystkie interwencje służb są prowadzone wzorowo. Żeby zapobiec tego typu  sytuacjom, reagujemy poprzez szkolenie się. Współpraca poszczególnych służb, wzajemne poznawanie się  uczestników ćwiczeń – przy ewentualnych działaniach podjętych w ramach rzeczywistych potrzeb, na  pewno je usprawnią.

Zobacz również

@Home – mieszkania na wynajem na gdańskiej Zaspie

@Home to nowa inwestycja dedykowana młodym profesjonalistom, przeznaczona na wynajem długoterminowy. Projekt powstaje w Gdańsku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *