wtorek , 9 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider

Czytam na Zaspie. „29”

Ta książka z pewnością zachwyci 29-latki, ale także te o 10, 20, a nawet 30 lat starsze kobiety. „29” to powieść dla każdej z nas. Niezależenie od daty widniejącej w dowodzie osobistym.

DSC04631

Adena Halpern zabiera swoje czytelniczki w niepowtarzalny, odrobinę nierealny świat. Świat, który po „przeniesieniu” na codzienne życie pozwala spojrzeć na wiele spraw z dystansem.

Bohaterką powieści jest 75-letnia Ellie. Wspaniała mama i babcia, która nie do końca zgadza się z upływającym czasem. Jej urodzinowym marzeniem jest mieć znów 29 lat. Okazuje się, że marzenia nie zawsze pozostają bez odpowiedzi… W przypadku Ellie życzenie się spełnia, a dzień po urodzinach staje się dniem magicznym.

To książka o miłości, przyjaźni, zmianach, ale także zdrowym egoizmie, który każdy z nas powinien mieć w sobie. „29” to powieść o przemijaniu, strachu przed starością i niezwykłą więzią babci i wnuczki.

Adena Halpern stworzyła książkę, która z pewnością tysiącom kobiet będzie towarzyszyła na kilku etapach życia. Ta publikacja jest jedną z tych, które zniszczone nosi się w torebce „na zaś”. Na zły humor, na chandrę, na nudę, na dobry nastrój… „29” działa terapeutycznie. Pozwala dostrzec rzeczy, o których zapominamy w codziennej gonitwie.

DSC04633

Wszystkim kobietom i każdej z osoba życzę, abyśmy miały 29 lat nie tylko przez rok… ale przez wiele, wiele lat.

ADENA HALPERN – amerykańska autorka czterech powieści. Pisywała artykuły dla „Marie Claire”, „Daily Variety” oraz dla „New York Times”.  Mieszka w Los Angeles z mężem – scenarzystą Jonathanem Goldsteinem. Prawa do zekranizowania powieści 29zakupiło studio 20th Century Fox.

Powieść „29” ukazała się na rynku 12 sierpnia nakładem Wydawnictwa Świat Książki.

DSC04632

About Kasia

Zobacz również

Letni cykl bezpłatnych badań w Galerii Zaspa

Galeria Zaspa zaprasza wszystkie mieszkanki Zaspy i okolic, w wieku od 50 do 69 lat, do skorzystania z bezpłatnych badań …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.