piątek , 25 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Czytam na Zaspie. „29”

Ta książka z pewnością zachwyci 29-latki, ale także te o 10, 20, a nawet 30 lat starsze kobiety. „29” to powieść dla każdej z nas. Niezależenie od daty widniejącej w dowodzie osobistym.

DSC04631

Adena Halpern zabiera swoje czytelniczki w niepowtarzalny, odrobinę nierealny świat. Świat, który po „przeniesieniu” na codzienne życie pozwala spojrzeć na wiele spraw z dystansem.

Bohaterką powieści jest 75-letnia Ellie. Wspaniała mama i babcia, która nie do końca zgadza się z upływającym czasem. Jej urodzinowym marzeniem jest mieć znów 29 lat. Okazuje się, że marzenia nie zawsze pozostają bez odpowiedzi… W przypadku Ellie życzenie się spełnia, a dzień po urodzinach staje się dniem magicznym.

To książka o miłości, przyjaźni, zmianach, ale także zdrowym egoizmie, który każdy z nas powinien mieć w sobie. „29” to powieść o przemijaniu, strachu przed starością i niezwykłą więzią babci i wnuczki.

Adena Halpern stworzyła książkę, która z pewnością tysiącom kobiet będzie towarzyszyła na kilku etapach życia. Ta publikacja jest jedną z tych, które zniszczone nosi się w torebce „na zaś”. Na zły humor, na chandrę, na nudę, na dobry nastrój… „29” działa terapeutycznie. Pozwala dostrzec rzeczy, o których zapominamy w codziennej gonitwie.

DSC04633

Wszystkim kobietom i każdej z osoba życzę, abyśmy miały 29 lat nie tylko przez rok… ale przez wiele, wiele lat.

ADENA HALPERN – amerykańska autorka czterech powieści. Pisywała artykuły dla „Marie Claire”, „Daily Variety” oraz dla „New York Times”.  Mieszka w Los Angeles z mężem – scenarzystą Jonathanem Goldsteinem. Prawa do zekranizowania powieści 29zakupiło studio 20th Century Fox.

Powieść „29” ukazała się na rynku 12 sierpnia nakładem Wydawnictwa Świat Książki.

DSC04632

Zobacz również

Thermomix urządzenie z potencjałem

Młode panie domu oszalały na jego punkcie. Reklamowany przez influenserki w mediach społecznościowych stał się …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *