previous arrow
next arrow
Slider

Czytam na Zaspie – „Gdzie jest Pingwin?”

Do tej pory zwracałam się do dorosłych użytkowników portalu. Natomiast dzisiaj, nadprogramowo, swoją uwagę nakierowuję na najmłodszych mieszkańców Zaspy.

„Gdzie jest Pingwin?” to propozycja Wydawnictwa SQN. Książka ta przeniosła mnie w czas mojego dzieciństwa, gdzie z głębokim zaangażowaniem szukałam Wally’ego. IMG_3981
Jednak SQN stawia przed maluchami znacznie trudniejsze zadanie, ponieważ na bogato ilustrowanych obrazkach musimy znaleźć całą rodzinę pingwinów!

Dygotka, Gwiazdor czy Kropeczka to tylko trójka z uroczej dziesiątki pingwinów, które wyruszają nad jezioro, na bal przebierańców czy do klubu gokartowego.

Poszukiwanie tych słodkich, czarno-białych ptaków to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale także dla towarzyszących im rodziców. Wspólne odkrywanie kolejnych obrazków powoduje uśmiech, a odnalezienie całej dziesiątki pingwinów to nie lada wyzwanie. Podołanie jemu wywołuje radość i dziecięca dumę, nawet wśród nadmiernie poważnych dorosłych.

Warto wspomnieć, że na samym końcu książki znajdziemy klucze odpowiedzi, które pomogą nam, „dużym dzieciakom”, w uporaniu się z zagadkami. Nasi podopieczni na pewno poradzą sobie sami!

W związku z tym, że książka mnie ujęła przygotuję dla Was niespodziankę. Może niebawem Pingwinki trafią do Was… 🙂

Kasia

About Kasia

Zobacz również

Warsztat z Instaxami dla dzieci

Warsztat z Instaxami dla dzieci i/lub dorosłych. Dowiemy się, na czym polega haiku i jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *