środa , 17 kwiecień 2024

Czytam na Zaspie. „Kolor jej serca”

fot. Wydawnictwo MUZA
fot. Wydawnictwo MUZA

 „Kolor jej serca” Barbary Mutch to ukłon wydawnictwa Muza w stronę kobiet. Ta  książka z pewnością nie pozostaje obojętna wrażliwym kobietom. W „Kolorze jej  serca” nie doszukujmy się jednak „Pożegnania z Afryką”.

Nie oszukujmy się, każda z nas widząc afrykańskie kolory, grafikę – w myślach przywołuje Karen  Blixen i jej „Pożegnanie z Afryką”.
„Kolor jej serca” to opowieść o pięknej przyjaźni Cathleen Harrington i jej ciemnoskórej służącej –  Ady. Cathleen przybywa do Afryki, by wyjść za mąż za swojego narzeczonego, Edwarda, z którym  nie widziała się przez 5 lat.

Ta powieść to opowiadania Ady, która przeprowadza nas przez świat swoich pracodawców i swój.  Dzięki Cathleen uczy się czytać, ale również grac na fortepianie. Jej niezwykły talent, łatwość  przyswajanie wiedzy, a przede wszystkim dobre serce ujmują Cathleen. Pomimo wielkich różnic  kobiety zaprzyjaźniają się ze sobą, ukazując tym samym, że prawdziwa przyjaźń nie pyta o  wykształcenie czy zasoby portfela.

Kiedy okazuje się, że Ada jest w ciąży – ucieka z domu. Nigdzie nie odnajduje zrozumienia,  ponieważ na świat przychodzi dziecko poczęte przez białego mężczyznę. Stajemy się świadkami jej  walki o lepsze życie dla córki i siebie samej.
Cathleen nie poddaje się w poszukiwaniu Ady i zmaga z problemami, które stają na jej drodze. Ada staje się dla niej dużo ważniejsza, niż Edward, który przyczynił się do tragedii obu kobiet.

Książka „Kolor jej serca” to opowieść o przyjaźni, ale także o zmianach jakie następowały w RPA. To także opis rasizmu, który wciąż panuje na świecie.
Barbara Mutch pięknie opisuje emocje i maluje książkę uczuciami. „Kolor jej serca” jest zdecydowanie godny uwagi.

Książka jest dostępna w księgarniach w całym kraju.

About Kasia

Zobacz również

Wielka loteria w Rossmannie. Pula nagród – ponad 3 miliony zł

„Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz!” – tę piosenkę, zaśpiewaną przez Małgorzatę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement