wtorek , 19 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. rmf.fm

Czytam na Zaspie. „Uzdrowił mnie Jan Paweł II”

fot. rmf.fm
fot. rmf.fm

Floribeth Mora Diaz stała się obiektem zainteresowania całego świata. Swoje całkowite uzdrowienie przypisała Janowi Pawłowi II.

Wydawnictwo M przedstawia książkę „Uzdrowił mnie Jan Paweł II”. Autorem jest znany dziennikarz radiowy, Paweł Żuchowski.

Kostaryka. Paweł Żuchowski przybył tutaj poznać kulisy niezwykłego wydarzenia, jakim niewątpliwie było nagłe ozdrowienie Kostarykanki. „Cud” – to możemy przeczytać i usłyszeć we wszystkich mediach. Jednak jak było naprawdę?

Floribeth w sposób niewytłumaczalny dla lekarzy wyzdrowiała. Tętniak wrzecionowaty, który zaatakował Kostarykankę nie dawał jej szans na przeżycie, cofnął się w całkowicie niezrozumiały sposób. Do wydarzenia doszło w dniu beatyfikacji Jana Pawła II, co dla bohaterki książki jest jednoznaczne. To Karol Wojtyła przyczynił się do uzdrowienia.

Rozmowy z rodziną, przyjaciółmi i samą bohaterką stały się podstawą do napisania tej książki. Autor całą swoją uwagę skupia na Floribeth Mora Diaz. Wszystko jest udokumentowane zdjęciami.

Wspólna propozycja Wydawnictwa M oraz Pawła Żuchowskiego to niewątpliwie ukazanie wspaniałej i ciekawej pracy dziennikarskiej. Ciężka, ale zarazem pasjonująca podróż do, bądź co bądź, dalekiego kraju, walka z czasem fascynują czytelnika. Trudno mi jednak powiedzieć czy książka pomoże zrozumieć opisywany na całym świecie „cud”.  Nie dowiadujemy się niczego zaskakującego, a ciągłe i te same opowieści Floribeth nie rozwiewają moich wątpliwości.

Zobacz również

Budżet Obywatelski 2022. Ostatnie godziny – głosowanie trwa tylko do poniedziałku, 18 października

To już ostatnie dni, podczas których można decydować o przyszłości najbliższego otoczenia w dzielnicy, ale …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *