sobota , 15 czerwiec 2024
fot. zaspa24.pl

Dawny pas startowy w rękach Budimexu!

Jak donosi portal wnp.pl dawny pas startowy przy ul. Jana Pawła II znalazł nabywcę. Jest nim firma Budimex. Firma ma w planach działania deweloperskie. 

Cała transakcja opiewała na kwotę prawie 46 milionów złotych. Budimex kupił działkę o powierzchni 51,2 tys. m.kw. od EMH Verwaltungs GmbH A2 S.K.A. która swoją siedzibę ma w Warszawie.

Na chwilę obecną nie ma potwierdzonych informacji co powstanie na gdańskiej Zaspie. Wiadomo jednak, że Budimex to firma deweloperska, która cieszy się ogromną popularnością i zaufaniem klientów.
Atrakcyjność oferty Budimex w Krakowie w ramach projektu Nowe Czyżyny spełniającego kryteria programu Mieszkanie dla Młodych zdecydowanie przyczyniła się do osiągnięcia tak wysokiego poziomu przedsprzedaży – powiedział kilka tygodni temu Dariusz Blocher, prezes Budimeksu.
– Dlatego też, mimo, iż w roku 2014 roku Budimex Nieruchomości wprowadził do oferty aż 2204 mieszkania, obecnie oferowany portfel to 1008 mieszkań – dodał.

Prezes firmy Budimex poinformował także, że roku 2014 spółka analizowała rynek gruntów pod kątem inwestycji deweloperskich. W zeszłym roku podpisano umowy m.in. w Warszawie, Poznaniu oraz Gdańsku.

Czy zatem na dawnym pasie startowym powstanie nowe osiedle mieszkaniowe?

Przeczytajcie także wcześniejszy materiał nt. pasa startowego.

About Kasia

Zobacz również

Wielki mural, promujący kampanię „Naturalnie Niemcy”, wymalowano na bloku przy ul. Startowej

Olbrzymi mural wymalowano  na fasadzie wieżowca przy ul. Startowej w Gdańsku Zaspie. Dzieło to nie …

1 komentarz

  1. No najlepiej każdy wolny metr zabudować blokami i nie ważne że ludzie zamiast słońca i przestrzeni zobaczą w mieszkaniach a jedynie sąsiadów. Moim zdaniem byłoby cudownie aby dawny pas startowy stał się w znacznej części obiektem zielonym, rekreacyjnym – tego brakuje bowiem na Zaspie, ale to zapewne marzenie ściętej głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement