piątek , 24 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. zaspa24.pl

Dawny pas startowy w rękach Budimexu!

Jak donosi portal wnp.pl dawny pas startowy przy ul. Jana Pawła II znalazł nabywcę. Jest nim firma Budimex. Firma ma w planach działania deweloperskie. 

Cała transakcja opiewała na kwotę prawie 46 milionów złotych. Budimex kupił działkę o powierzchni 51,2 tys. m.kw. od EMH Verwaltungs GmbH A2 S.K.A. która swoją siedzibę ma w Warszawie.

Na chwilę obecną nie ma potwierdzonych informacji co powstanie na gdańskiej Zaspie. Wiadomo jednak, że Budimex to firma deweloperska, która cieszy się ogromną popularnością i zaufaniem klientów.
Atrakcyjność oferty Budimex w Krakowie w ramach projektu Nowe Czyżyny spełniającego kryteria programu Mieszkanie dla Młodych zdecydowanie przyczyniła się do osiągnięcia tak wysokiego poziomu przedsprzedaży – powiedział kilka tygodni temu Dariusz Blocher, prezes Budimeksu.
– Dlatego też, mimo, iż w roku 2014 roku Budimex Nieruchomości wprowadził do oferty aż 2204 mieszkania, obecnie oferowany portfel to 1008 mieszkań – dodał.

Prezes firmy Budimex poinformował także, że roku 2014 spółka analizowała rynek gruntów pod kątem inwestycji deweloperskich. W zeszłym roku podpisano umowy m.in. w Warszawie, Poznaniu oraz Gdańsku.

Czy zatem na dawnym pasie startowym powstanie nowe osiedle mieszkaniowe?

Przeczytajcie także wcześniejszy materiał nt. pasa startowego.

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

1 komentarz

  1. No najlepiej każdy wolny metr zabudować blokami i nie ważne że ludzie zamiast słońca i przestrzeni zobaczą w mieszkaniach a jedynie sąsiadów. Moim zdaniem byłoby cudownie aby dawny pas startowy stał się w znacznej części obiektem zielonym, rekreacyjnym – tego brakuje bowiem na Zaspie, ale to zapewne marzenie ściętej głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *