fot. arch. Bukieciarnia Różana

Dekoracja kościoła czyli ślub tuż, tuż…

Każda Para Młoda marzy o tym, aby kościół w dniu ślubu wyglądał po prostu wyjątkowo. Ceremonia zaślubin w kościele wymaga odpowiedniej uroczystej oprawy, oczywiście najlepiej z udziałem kwiatów. Dla jednych będą to bogate kompozycje kwiatowe, a dla innych elegancki minimalizm. Bez względu na to jaki styl wybierze Para Młoda, o dekoracjach powinno się pomyśleć tuż po terminie ustalenia daty ślubu kościelnego.

Charakter dekoracji kościoła zależy nie tylko od jego wyglądu, lecz przede wszystkim od upodobań Młodych. To oni decydują, czy bardziej odpowiada im nowoczesny charakter aranżacji, czy marzą o bajkowej scenerii. Zawsze jednak należy pamiętać, że przed zaplanowaniem dekoracji należy udać się do księdza i uzyskać zgodę na udekorowanie kościoła według Waszej wizji. Pomoże uniknąć to niedomówień oraz niemiłych niespodzianek w tym wyjątkowym dniu. Trwałość kwiatów oraz ich sezonowość występowania także powinna być czynnikiem decydującym o wyborze dekoracji. Najczęściej do dekoracji kościoła używane są: róże, eustomy, gladiole, godziki, lilie oraz hortensje, czyli takie, których pąk kwiatowy jest dość obfity i widoczny z daleka.

fot. arch. Bukieciarnia Różana
fot. arch. Bukieciarnia Różana

Żywymi kwiatami ozdabia się głownie okolice ołtarza oraz ławki, w których zasiadają goście. Obsypana droga Pary Młodej płatkami kwiatów będzie dodawała romantyzmu podczas uroczystości niczym z bajek Disneya. Prócz obsypania Nowożeńców ryżem na szczęście coraz bardziej popularne staje się też obsypywanie Pary właśnie płatkami ze świeżych kwiatów.

Aby ślubny wystrój kościoła oczarował nie tylko Parę Młodą, ale także gości i na moment zaślubin stał się najpiękniejszym miejscem na ziemi – nie musimy używać tylko kwiatów. Do dekoracji wykorzystać możemy świece, świeczniki, lampiony, kolorowe wstążki, organzy, tiule, pióra, kamienie szlachetne, perełki, kryształki i inne produkty dekoratorskie. Istnieje wiele materiałów, które prócz kwitów dopełnią efekt końcowej dekoracji. Najważniejsze, aby całość była spójna i pięknie się komponowała ze sobą.

Najczęściej Pary Młode decydują się na klasyczną biel w kościele, ale także coraz odważniej dodaje się element intensywniejszego koloru jako motyw przewodni całego wesela.

Jeśli Para Młoda czuje się na silach, może samodzielnie zająć się dekoracją kościoła, ale z praktyki wiemy, że najwygodniej jest zlecić takie zadanie profesjonalistom z doświadczeniem. Floryści i dekoratorzy posiadają zdecydowanie większą wiedzę na temat fizjologii roślin oraz układania kompozycji. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że Para Młoda, rodzice albo przyjaciele tego dnia są pochłonięci innymi obowiązkami albo po prostu oddają się radości przezywania tak ważnego dnia.

Pamiętajcie, aby końcowy efekt całej uroczystości zaślubin w kościele był olśniewający, bukiet Panny Młodej powinien współgrać z dekoracją kościoła.

Marlena Kędzierska
Konsultantka ślubna
Różana Studio-Doradztwo Ślubne

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement