poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. damsko.pl

Długie włosy

Długie i piękne włosy to marzenie niejednej z nas. Jednak żeby były efektowne muszą być zdrowe, lśniące i bez rozdwojonych końcówek. Jak dbać o włosy, aby utrzymać je w nienagannej kondycji oraz aby były powodem niejednego męskiego westchnienia… ? 

Pierwszym krokiem do właściwej pielęgnacji włosów jest ich kąpiel. Zanim jednak przejdziemy do tej czynności koniecznie trzeba je rozczesać. Następnie nakładamy szampon, ale nie na włosy lecz na dłoń i dopiero delikatnie spieniając go myjemy nasze włosy. Odżywka koniecznie nawilżająca. Po nałożeniu cudownego eliksiru w postaci maski warto rozczesać włosy i dopiero spłukać odżywkę. Dokładne wypłukanie myjących produktów jest bardzo ważnym elementem. Następnie delikatnie osuszamy je pasmo po paśmie od nasady ku końcówkom włosów. Nie trzemy ich ręcznikiem, a odsączamy wodę!!!

Pamiętajmy, że mokre włosy są niezwykle podatne na uszkodzenia. Dlatego nie wolno szarpać, rozczesywać ani związywać w kucyk jeśli są mokre. Błędem jest również spanie z mokrymi włosami. Wszelkie urazy delikatnych włókien osłabia i uszkadza ich strukturę, a mocno zniszczone kosmyki trzeba obciąć. Toteż po myciu suszymy je suszarką i nie za gorącym powietrzem.

Aby włosy się nie łamały, warto stosować olejki arganowe oraz korzystać z zabiegów nawilżających dostępnych w salonach fryzjerskich. Natomiast przy stylizowaniu włosów należy pamiętać o ich ochronie termicznej.

14Pamiętajmy! Nasze długie włosy żyją z nami minimum 5 lat. Biorąc pod uwagę, że myjemy je co trzeci dzień – muszą przejść przez około 600 myć, 600 suszeń i tyle samo uczesań. Dbajmy, więc o nie jak tylko najlepiej umiemy, a odwdzięczą się nam pięknym wyglądem i nie jednym zazdrosnym spojrzeniem właścicielki krótkiej fryzury 🙂

Ilona Krzyżanowska

SZTUKA CZESANIA IKONA

609 11 33 11
Al.Jana Pawła II 6F/2
Gdańsk, Zaspa

Zobacz również

BAJKI OPOWIEDZIANE SŁOWEM, OBRAZEM I DŹWIĘKIEM

Nakładem HarperCollins Polska do sprzedaży trafiła nowatorska seria książek – BAJKI DŹWIĘKOWE z klasycznymi, znanymi …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *