wtorek , 19 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. medipex.co.uk

Dookoła oka…

Jak wiemy oczy są zwierciadłem duszy, ale również świadectwem wieku. A dokładnie nie tyle same oczy, co skóra wokół nich… Z wiekiem traci ona jędrność i sprężystość. Jak powinniśmy o nią dbać?

PO PIERWSZE – ZAPOBIEGAĆ

W kosmetyce najważniejsza jest profilaktyka. Z wiekiem skóra robi się wiotka, poranne obrzęki zamieniają się w trwałe worki pod oczami, a oprócz zmarszczek mimicznych pojawiają się statyczne.
Przede wszystkim unikać należy słońca. Oprócz filtrów i okularów przeciwsłonecznych zaleca się stosowanie kosmetyków pobudzających powstawanie włókien kolagenowych (główne składniki: cukier, ramnoza, escyna, kofeina-poprawia krążenie i przeciwdziała sińcom pod oczami)

PO DRUGIE – ZABIEGI

Do jednych z najbardziej polecanych zabiegów należy mezoterapia – zarówno igłowa, frakcyjna jak i mikroigłowa – ROLLER, który wywołuje mikrourazy, dzięki czemu dochodzi do zwielokrotnionego procesu gojenia, a tym samym pobudzenia aktywności włókien kolagenowych.
Można zastosować również fale radiowe w momencie gdy jest za dużo tłuszczu – fale obkurczają komórki tłuszczowe zmniejszając worki pod oczami.

Zmarszczki w postaci kurzych łapek zlikwiduje botulina. Nie należy z nią jednak przesadzać, zwłaszcza w przypadku zmarszczek które schodzą niżej, w okolice policzka, gdyż porazić można mięśnie jarzmowe, które z kolei doprowadzą do obwiśnięcia policzka. W tym przypadku lepiej zastosować kwas hialuronowy. Wymaga on więcej czasu niż botoks, ale ma działanie stymulujące skórę do odnowy. Efekt napięcia i gładkości utrzymuje się natomiast dłużej niż po botoksie.

Z cieniami pod oczami w zależności od ich pochodzenia (prześwitujące naczynia krwionośne lub mięsień okrężny oka, przesiąk krwi, odłożona melanina na zewnątrz skóry) poradzić możemy sobie na kilka sposobów: w przypadku rozszerzonych naczyń zastosować możemy laser, który je obkurczy. Natomiast na melaninę stosujemy laser IPL, aby ściągnąć barwnik i zregenerować skórę.

W skrajnych przypadkach pomoże tez chirurg plastyk.

PAMIĘTAJMY! Usta wybaczą wiele błędów niewprawnego specjalisty. Oczy nie wybaczają! Trzeba do nich podejść z niezwykłą ostrożnością!

Marzena Hermanowicz

Salon Siódme Niebo
ul. Meissnera 3
Gdańsk – Zaspa
tel. 782 44 22 40

Zobacz również

Minecraft w książkowym wydaniu

Fenomen gry MINECRAFT nie przestaje zaskakiwać – jej popularność wzrasta nieprzerwanie od 2009 roku, a …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *