niedziela , 16 czerwiec 2024
fot. everlastingbeauty.metagfashion

Farbowanie włosów… z głową!

Prawie wszystkie kobiety farbują włosy. Jednak efekt głębokiego koloru, pięknego połysku jest często krótkotrwały, a kolor szybko się wypłukuje. Czy jest na to sposób?

Zacznijmy od tego, że koloryzacja jest bardzo ważnym zabiegiem. Po pierwsze trzeba ją odpowiednio dobrać nie tylko do urody klientki, ale także do jakości i struktury włosa. Po drugie prawidłowo wykonać. Co to znaczy? Jeśli włosy są zdrowe i silne, a do tego jest zgodność refleksów to patrząc prawdzie w oczy – nie ma tematu. Wybieramy swój wymarzony kolor i sprawa załatwiona 🙂
Natomiast jeśli włosy są uwrażliwione, suche bądź po „przejściach” – trzeba je do koloryzacji odpowiednio przygotować. W takim wypadku bezpośrednio przed właściwym farbowaniem włosów, należy przeprowadzić zabieg prekoloryzacji.
W niektórych przypadkach wystarczy samo podciągnięcie koloru. Wszystko zależy od tego co już mamy na głowie, a o czym marzymy. W sytuacji kiedy chcemy uzyskać kolor jaśniejszy niż ten który jest obecnie, konieczne jest wykonanie demakijażu. W przypadku chęci zmiany poziomu odcienia robimy podkład rozjaśniający.

Po odpowiednio dobranej technice przygotowującej włosy do farbowania, przechodzimy do właściwej koloryzacji. Zmywanie farby również jest istotną sprawą. Aby kolor się utrzymywał należy użyć szamponu, który zamyka łuski włosów. Oczywiście do codziennej pielęgnacji również stosujemy szampon przeznaczony do włosów farbowanych! Nada on połysk, odżywi a co najważniejsze podtrzyma kolor.

Ktoś pewnie pomyśli, że to zawracanie głowy. Owszem, ale jeśli chcemy mieć piękny kolor nie tylko do paru pierwszych myć, to warto oddać swoje włosy w ręce wykwalifikowanego fryzjera, który będzie wiedział co robić 😉

14Zapraszam 🙂

Ilona Krzyżanowska

SZTUKA CZESANIA IKONA
609 11 33 11
Al.Jana Pawła II 6F/2
Gdańsk, Zaspa

About Kasia

Zobacz również

Wielka loteria w Rossmannie. Pula nagród – ponad 3 miliony zł

„Witaj w Rossmannie – otwórz apkę, a coś dostaniesz!” – tę piosenkę, zaśpiewaną przez Małgorzatę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement