środa , 22 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Czytam na Zaspie – „Magda, miłość i rak”

Czytelnictwo w Polsce jest na bardzo niskim poziomie. Każde opublikowanie wyników badań przeprowadzanych m.in. przez Bibliotekę Narodową jest zatrważające.
Kult czytania dawno odszedł w zapomnienie, a większość wykształconych Polaków z uśmiechem na ustach twierdzi, że książki to skarbnica…kurzu. Wstyd. To jedyne słowo, które mi się nasuwa.

Dlatego idąc pod prąd i nie dołączając do grona zbieraczy kurzu na każdy weekend będę polecać Wam książkę. I małym i dużym. I paniom i panom. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będę również czekała na Wasze propozycje.
Mieszkańcy Gdańska czytają książki. Zaspiańczycy w szczególności!

Pierwszą książką, którą rozpoczynamy cykl kultury czytelnictwa na portalu zaspa24.pl jest książka Aliny Mrowińskiej „Magda, miłość i rak. Magdalena Prokopowicz. O życiu, śmierci… I o nadziei”.

Uważam, że ta pozycja powinna znaleźć się na półce każdego, kto zetknął się z chorobą nowotworową, ale także każdego, kto chce zrozumieć jak ogromnym problemem jest rak.
Magda w sposób czysty i jasny opowiada o chorobie. Pomimo bólu zaraża optymizmem i radością, którą nosiła w sobie. Pokazuje ułomność polskiej służby zdrowia, ale jednocześnie lekarzy, którzy poświęcają się swojej pracy i każdego dnia dokonują cudów.
Wywiad z mężem Magdy, Bartkiem Prokopowiczem pozwala nam także spojrzeć na chorobę z drugiej strony. Osoby, która jest przez cały czas obok. Bartek nie boi się mówić o sprawach osobistych, intymnych. Dla jednych będzie to niesmaczne, dla drugich budujące.

Dodatkowo przeczytamy również rozmowę z psychoonkologiem, dr. Mariolą Kosowicz.

Książka opatrzona jest w zdjęcia Magdy. Rzadko zdarza mi się „przeżywać” fotografie, ale… te są zwyczajnie ludzkie. Oglądając je cieszymy się, a zarazem wzruszamy. Magda nie wstydziła się pokazać życia, z którym przyszło jej się zmierzyć.

„Magda, miłość i rak” nie jest książką lekką, łatwą i przyjemną. Pomaga zrozumieć chorobę nowotworową, ale przede wszystkim pokazuje, jakim cennym darem jest życie. I że warto o nie walczyć do samego końca. Polecam i… „łeb do słońca!” jak mawiała Magda.

Kasia

Zobacz również

Poszukujemy rodziców, którzy chcieliby przetestować ekskluzywne pieluszki dla dzieci!

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na naszej stronie: https://www.facebook.com/TestowanieKosmetykowJSHamilton/photos/a.169051056872165/1285672955209964/ Odbierz pieluszki z …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *