wtorek , 15 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider

GAK Plama w kwietniu zaprasza na…

Zapraszamy do sieci na cykl spotkań z podróżnikami „Na krańcach świata”. 8 kwietnia o godz. 18:00 Makowscy zabiorą nas do USA.

Jeśli myślicie o wyjeździe do Stanów, odwiedzeniu parków narodowych, filmowych miast i amerykańskich bezdroży, to najbliższy pokaz slajdów jest właśnie dla Was.

Makowscy opowiedzą o swoim pobycie w USA, gdzie odwiedzili Nowy Jork, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, rezerwat Indian Navajo oraz parki narodowe Nevady, Utah, Arizony i Kalifornii.

Poza slajdami i anegdotami z podróży pojawią się też podpowiedzi, które miejmy nadzieję już wkrótce będziecie mogli wykorzystać.

Katarzyna i Marcin Makowscy podróżują hobbistycznie. Zawsze organizują wszystko sami lub z przyjaciółmi, nigdy z biurem turystycznym. Mówią: „sami docieramy w ciekawsze miejsca”. Europę zjechali od Islandii po Albanię. Bywali też poza nią.

Spotkanie będzie do obejrzenia na fanpage’u GAK Plama na facebooku oraz na kanale YouTube Plamy pod adresem: https://youtu.be/jNqnGks6duQ

Teatr w Blokowisku zaprasza wszystkie dzieci na spektakl online „Wyspa Pacynek” Teatru pod Orzełkiem. Będzie to magiczna podróż do świata wyobraźni!

Przewodnikiem będzie Profesor Wyobraźni Hilary Szczebrzeszyński oraz Pani Pacynka. Zabiorą Was w pełną przygód podróż na Archipelag Wysp Lalkowych. Uczestnicy zabawy przeniosą się na Wyspę Pacynek, gdzie zapoznają się z budową i sposobem animacji lalki – pacynki.

W spektaklu aktorzy odgrywają scenki z „Czerwonego Kapturka” Jana Brzechwy, historię przyjaźni pacynek Kropki i Kreski, uczestniczą w lalkowej klaunadzie.

Przedstawienie ma charakter interaktywnej teatralnej zabawy dla najmłodszych.

Teatr pod Orzełkiem:
https://www.facebook.com/teatrlalek

Zapraszamy przed Wasze ekrany i do zobaczenia na profilu facebookowym GAK Plama oraz na kanale YouTube PlamaGAK

Serdecznie zapraszamy na warsztaty kolażu analogowego.  Przez 1,5h uczestnicy i uczestniczki zajęć zdobędą niezbędną wiedzę z zakresu kompozycji, historii kolażu. Poznają też podstawy prawa autorskiego i wykonają swój autorski kolaż pod okiem instruktorki – Natalii Koniuszy.

Warsztaty online zostaną przeprowadzone na platformie zoom*.

  • Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy mailowe plama@gak.gda.pl
  • Koszt uczestnictwa: 15zł
  • Każdy uczestnik/uczestniczka otrzyma przesyłkę z materiałami plastycznymi niezbędnymi do wykonania projektu oraz link do spotkania na zoom’ie.

O prowadzącej:

Natalia Koniuszy ‐ gdańska ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W swoich pracach skupia się przede wszystkim na przedstawieniu sylwetki kobiecej w nieoczywisty i często surrealistyczny sposób – tak powstały serie galaktyczne i kobiet w wielkich miastach. Większość kolaży utrzymana jest w klimacie vintage z dużą ilością roślin i kwiatów. Zawodowo zajmuje się grafiką, ilustracją i kolażem.

 

Zobacz również

Otwarty trening reprezentacji Polski we wtorek. Wygraj bezpłatne wejściówki w konkursie gdansk.pl

Dokąd w Gdańsku zabrałbym Roberta Lewandowskiego i dlaczego? – to zadanie konkursowe dla naszych Czytelników, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *