Galeria Zaspa czeka na elektrośmieci – stawiamy na zdrowie i urodę!

Galeria Zaspa zaprasza do wspólnego świętowania przybycia wiosny. Z tej okazji w sobotę, 23 marca, przed Zaspą stanie kontener na elektrośmieci. Zużyte sprzęty elektroniczne będą wymieniane na piękne roślinki. Dodatkowo, tego dnia odbywać się będą ekologiczne warsztaty.

W Polsce rocznie gromadzi się ponad 900 tysięcy ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, znanych jako elektrośmieci. Z uwagi na szkodliwe substancje, nie tylko dla zdrowia ludzi i zwierząt, ale całego środowiska naturalnego, nie wolno ich wyrzucać do tradycyjnych śmietników. Dla wielu z nas stanowi to istotny problem.

Wiosna to idealny moment, by odpowiednio zadbać o naturę. W tym czasie trawniki zamieniają się w kolorowe dywany, drzewa stają się zielone i pełne kolorowych pąków, a w nas wstępuje nowa energia. Dlatego też, Galeria Zaspa postanowiła to wykorzystać i zaproponować swoim gościom wymianę elektrośmieci na rośliny. Kolorowe kwiaty doskonale odnajdą się na balkonach, działkach czy w ogrodach, a co ważne, przestarzałe urządzenia nie będą już zajmować miejsca w domach. Zamiast tego, elektrośmieci trafią w odpowiednie miejsce, by w procesie recyclingu otrzymać nowe życie. Każdy, kto w sobotę, 23 marca, przyniesie na miejsce zbiórki swoje elektroodpady, będzie mógł odebrać piękne rośliny. Odbiór zużytego sprzętu odbędzie się przed Galerią Zaspa, a rośliny czekać będą na odbiór na specjalnie przygotowanym stoisku.

Także tego dnia, w godzinach 10:00 – 16:00, odbywać się będą ekologiczne warsztaty, podczas których będzie można stworzyć oryginalne mydełka i świeczki sojowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnego i pożytecznego powitania najpiękniejszej pory roku!

About Zaspa24

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement