poniedziałek , 14 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Gdańska kręgielnia zdobyła tytuł najpiękniejszej na świecie

Kręgielnia Centrum U7, która znajduje się we wrzeszczańskiej Galerii Metropolia wybrana została najładniejszą kręgielnią na świecie w 2020 roku! Ten zaszczytny tytuł nadał obiektowi amerykański magazyn Bowlers Journal, najważniejsze i najbardziej prestiżowe wydawnictwo poświęcone bowlingowi, które na rynku ukazuje się od 107 lat. Ostatni plebiscyt był już 36edycją corocznego konkursu.

Przypomnijmy, że 17to torowa kręgielnia U7 Wrzeszcz otwarta została w styczniu 2020 roku, jako trzeci obiekt Centrum U7, które na trójmiejskim rynku funkcjonuje blisko 25 lat. Pierwsze centrum bowlingowe założone w Gdańsku w 1997 roku było zarazem pierwszą kręgielnią bowlingową w Polsce.

Pełna nazwa konkursu to 2020 BJI (Bowlers Journal International) Architecture & Design Awards. Kandydowało w nim 46 kręgielni z całego świata, a warunkiem uczestnictwa było zakończenie budowy lub modernizacji obiektu pomiędzy wrześniem 2019 roku, a październikiem 2020 roku”dodaje Aleksander Minowski, pracownik działu marketingu U7.

Nagrody w plebiscycie przyznawano w kategorii zarówno architektury, jak i wystroju wnętrz poszczególnych obiektów. Centrum U7 Wrzeszcz zdobyło pierwszą nagrodę w kategorii najlepszego wystroju nowej kręgielni, a w argumentacji podkreślono połączenie industrializmu z elementami życia miejskiego.Całościowo wystrój komponuje się z dworcem Szybkiej Kolei Miejskiej we Wrzeszczu.

O przyznaniu wyróżnienia dowiedzieliśmy się już w styczniu tego roku, lecz z powodu sytuacji pandemicznej postanowiliśmy wstrzymać się z ujawnieniem tej informacji. Czujemy ogromną dumę oraz ogromną satysfakcję z posiadania tytułu najładniejszej kręgielni na świeciedodaje Andrzej Krzywicki, prezes Centrum U7.

Zobacz również

Gdańsk Osowa. Powstanie park rozrywki Majaland za 20 mln euro. Kiedy będzie otwarcie?

Inwestycja ma kosztować 20 mln euro, pozwolenie na budowę już zostało wydane. Park rozrywki Majaland …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *