Gry Parkowe na Orientację

 • Jak nie zgubić się w lesie?

 • Gdzie w bezpieczny sposób sprawdzić swoje umiejętności czytania mapy?

 • W jaki sposób precyzyjnie nawigować w lesie, parku i w miejskiej dżungli?

 • Jak dobrze się bawić w poszukiwanie „skarbów” z rodziną i znajomymi?

 • Jak aktywnie, zdrowo i przyjemnie spędzić sobotnie przedpołudnie?

Przekonasz się 17 czerwca w Parku Jana Pawła II biorąc udział w 19-tym epizodzie XII sezonu Gier Parkowych na Orientację organizowanych przez Stowarzyszenie Almanak i Radę Dzielnicy Zaspa Rozstaje.

Gry Parkowe w formie marszu lub biegu na orientację to imprezy rekreacyjno – sportowe w poszczególnych dzielnicach trójmiasta, które mają na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc (głównie parków i terenów leśnych), wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie zawodów z mapą.

Mieszkańcy Dzielnicy  Zaspa Rozstaje  (dzięki wsparciu imprezy przez Radę Dzielnicy) zgłoszeni internetowo do piątku 16 czerwca do godz. 19:00 są zwolnieni z opłat.

Chcecie więcej bezpłatnych edycji? 
Rozmawiajcie ze swoimi Radami Dzielnic, a we wrześniu głosujcie w tegorocznym Gdańskim Budżecie Obywatelskim na projekty „Gry Terenowe na Orientację Zabawa z Mapą”!

Dla każdego coś miłego
Dla uczestników przygotowane zostały kolorowe mapy, cztery ciekawe trasy do wyboru o różnym stopniu trudności i ciepła herbata. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal, 1 pkt. do Odznaki Imprez na Orientację i weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Rodzaje tras:

 • RODZINNA – 2-3 km
 • ŁAZIK – 3-4 km
 • TUŁACZ –3-5 km
 • BIEGACZ – 3-6 km

Więcej informacji, zgłoszenia i opłaty na http://www.parkowebno.pl

Program:

 • 9:30-13:30 praca biura zawodów – można przyjść o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu
 • 10:00-13:30 start poszczególnych drużyn w zarezerwowanych przedziałach czasowych (prosimy przestrzegać przydzielonych minut!!!)
 • 14:00 godzina zamknięcia mety
 • 14:00-15:00 planowane zbieranie punktów.

Organizatorem imprezy jest znane m.in. z Tułaczy Bractwo Przygody Almanak.

Patronat medialny sprawują: Trojmiasto.pl, familytime.pl oraz Radio Gdańsk.

Medale – dla każdego uczestnika zgłoszonego internetowo do czwartku przed imprezą

Nagrody – losowane na mecie, wśród wszystkich uczestników imprezy

Zasady Gier Parkowych na Orientację
są bardzo proste. Dla młodszych uczestników może się to kojarzyć z poszukiwaniem skarbów co zwiększa atrakcyjność tej formy rekreacji. Startować można indywidualnie, w grupie przyjaciół lub rodzinnie z dziećmi. Każdy zespół na starcie otrzymuje kartę startową (w postaci elektronicznego chipa) oraz mapę z zaznaczonymi za pomocą kółek miejscami, do których musi dotrzeć. W określonych w ten sposób lokalizacjach w terenie ustawione są specjalne, przestrzenne lampiony (tzw. punkty kontrolne w skrócie PK), przy których znajdują się elektroniczne stacje kontrolne do potwierdzania pobytu. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie wszystkich PK w wyznaczonej kolejności i potwierdzenie swojego pobytu poprzez zbliżenie do stacji kontrolnej karty startowej z elektronicznym chipem. System dokonuje zapisu kodu PK na karcie oraz numeru karty w stacji kontrolnej.

Najważniejsze jednak w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie musimy … biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną – z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu.

Tym, którzy wolą rywalizację lub uprawiają Biegi na Orientację bardziej profesjonalnie polecamy trasę Biegacz, którą można potraktować jako dobry trening,  czy sprawdzian własnych umiejętności. Trasa Biegacz jest pomyślana jako klasyczna trasa Biegu na Orientację i mamy nadzieję zachęci wiele osób do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Planowane terminy kolejnych epizodów:

18.06 Orunia Górna – Park Oruński
25.06 Sobieszewo
01.07 Kolbudy
09.07 Gdynia Kolibki
16.07 Park Brzeźno
23.07 Osowa CH
20.08 Park Jana Pawła II

Już dziś zapisz daty w swoim kalendarzu!!!

Zgłoszenia, opłaty i inne szczegóły na www.parkowebno.pl

S E R D E C Z N I E    Z A P R A S Z A M Y

 

About Zaspa24

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement