niedziela , 19 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy? Fryzjer z Zaspy doradza!

W jakiej fryzurze jest mi do twarzy? Często zdajemy sobie to pytanie, szczególnie w chwili gdy mamy ochotę na zmiany na głowie. Aby odpowiednio dobrać uczesanie trzeba przede wszystkim bezbłędnie określić kształt twarzy. Każda jest inna, ale każda równie interesująca.

fot. redellescecche.forumcommunity.net
fot. redellescecche.forumcommunity.net

Owalny kształt twarzy jest najbardziej uniwersalny. Pasuje do niej każdy rodzaj włosów, bez względu na długość i styl.
Kwadratowy typ twarzy wymaga zwiększenia długości u góry oraz zwężenia policzków. Dobrze sprawdzą się tu fryzury z lokami i kosmykami zachodzącymi na czoło.
Gdy twarz jest okrągła fryzura powinna dodawać twarzy długości. Zalecane są także długie proste kosmyki po bokach, które sprawią że policzki będą wydawały się węższe.
Trójkątny kształt twarzy może być dwuznaczny. Broda wówczas może być szpiczasta lub rozbudowana. W pierwszym przypadku fryzura powinna rozszerzać dolną część głowy. Włosy w górnej części głowy powinny być natomiast ułożone bardzo wąsko. Natomiast w drugiej wersji fryzura powinna być rozbudowana ku górze.
Jeśli twarz ma kształt gruszki idealnym uczesaniem będzie takie, które optycznie powiększy górną część głowy. U góry głowy fryzura powinna być szeroka, w dolnej części, przy karku wąska i płaska jak to tylko możliwe.
Twarz w kształcie rąbu trzeba optycznie zwęzić w policzkach i rozszerzyć w szczęce. Fryzura powinna rozszerzać się u dołu, a policzki maskować kilkoma kosmykami.
Przy prostokątnej twarz należy stworzyć iluzje owalu. Długa fantazyjna grzywka pozwoli skrócić czoło a rozpuszczone włosy po bokach rozszerzą optycznie obszar policzków.

14Aby się dobrze czuć – trzeba dobrze wyglądać. Dobry wygląd to przede wszystkim dobra fryzura 🙂

Zapraszam

Ilona Krzyżanowska

SZTUKA CZESANIA IKONA
609 11 33 11
Al.Jana Pawła II 6F/2
Gdańsk, Zaspa

Zobacz również

Minecraft w książkowym wydaniu

Fenomen gry MINECRAFT nie przestaje zaskakiwać – jej popularność wzrasta nieprzerwanie od 2009 roku, a …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *