poniedziałek , 5 czerwiec 2023
Mat. prasowe

Jak można mieć piękniejszy uśmiech?

Perfekcyjnie prezentujący się uśmiech to ma dwie najważniejsze zalety. Przede wszystkim, mówi on o zdrowiu i na swój sposób witalności. To jednak nie wszystko — piękne zęby to również gigantyczny zastrzyk pewności siebie, przez co nie tylko czujemy się ze sobą lepiej, lecz także pokazujemy to wobec innych. Na całe szczęście, dziś istnieje szereg ciekawych rozwiązań z zakresu stomatologii, może stać się pomocny w twoim przypadku!

Gdzie szukać pomocy?

Miejscem, w którym można dokonać takich metamorfoz, jest wybrana przez was klinika stomatologiczna. Większość z tych najbardziej cenionych świadczy pełen wachlarz ciekawych rozwiązań. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na kompletną rekonstrukcję zęba, który został utracony, czy też raczej potrzeba wam raczej kosmetycznych ingerencji w wygląd samego uzębienia — wszystko staje się możliwe. Co jednak dokładnie możemy uzyskać podczas wizyty?

Implantologia

Jeżeli jako pacjent zmagacie się z ubytkami zębowymi, wynikającymi z najróżniejszych okoliczności takich jak nieszczęśliwe wypadki czy inne mechaniczne urazy — zdecydowanie waszej uwadze nie powinna uciec implantologia. To od lat kapitalny sposób na rozwiązanie problemu, jakim są brakujące zęby w łuku zębowym. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak poważny wpływ na zdrowie w jamie ustnej ma niekompletność zębów. Niemalże od razu rozpoczyna się proces zaniku kości, co samo w sobie jest poważnym problemem, a na dodatek nie trudno wtedy o zniekształcenie twarzy, znacznie psujące nasz wygląd. Wprowadzenie implantu może nie tylko uratować aparycję, lecz również przywrócić kompletną funkcjonalność zębów!

Gdy wady są małe – czas na licówki!

Licówki to także niezwykle ciekawe rozwiązanie, jednak przeznaczone do dość specyficznej grupy pacjentów. Licówki same w sobie to nic innego jak cienkie płatki z przeróżnych materiałów, takich jak porcelana, ceramika czy kompozyt, mające na celu drobne zmienienie kształtu czy długości zęba. Jeżeli więc wasze zęby są nieco zrotowane, ukruszone czy też nawet pęknięte, być może powinniście pomyśleć nad tym, aby licówki były odpowiednią opcją dla naprawy uzębienia. Proponowane przez stomatologów licówki oczywiście nieco różnią się od siebie pod względem nie tylko wyglądu, twardości i podobieństwa do naturalnego szkliwa, ale też oczywiście — ceny. Nie musicie się jednak obawiać tego, że będą to astronomiczne, niemożliwe do zapłacenia kwoty, jednak wraz ze wzrostem liczebności stosowanych licówek — wzrośnie także ich cena.

Niezależnie od tego, na jaki sposób rekonstrukcji zębów się zdecydujecie, warto wziąć pod uwagę to, że pełne uzębienie jest absolutnym obowiązkiem. Zwłaszcza jeżeli zależy wam na zdrowiu!

About Marcin

Zobacz również

Gry Parkowe na Orientację

Jak nie zgubić się w lesie? Gdzie w bezpieczny sposób sprawdzić swoje umiejętności czytania mapy? …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement