środa , 20 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Jak się miewa Wasza szafa?

DSC03653Nieważne, czy pracujesz w banku, szkole czy szpitalu klinicznym. Odpowiednio dobrany strój do pracy pomoże Ci poczuć się królową życia na dachu wszechświata – przekonuje Monika Jurczyk, pierwsza polska personal shopper. W książce „Szefowa swojej szafy. Bądź boska i elegancka w pracy” pomaga kobietom biznesu zamienić dress code w przyjaciela. Tytuł ukazał się 19 listopada nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Monika Jurczyk przekonuje, że przejęcie kontroli nad garderobą to przejęcie kontroli nad swoim życiem. Odpowiednie ubranie stanowi bowiem pierwszy krok do budowania większej świadomości siebie i poczucia własnej wartości. Autorka pomaga oswoić dress code tak, by przestał ograniczać, a zaczął pomagać. Zanim jednak zacznie się łamać zasady, trzeba najpierw dobrze je poznać.
DSC03648Do osiągnięcia Master of Business Image (MBI) konieczne są cztery kroki: poznanie swojej osobowości w pracy, odkrycie typu sylwetki, wybranie palety kolorystycznej, wyróżnienie się i podkreślenie aspiracji. Autorka prowadzi Czytelniczki przez wszystkie etapy. Radzi, w co warto zainwestować, jakich błędów należy się wystrzegać, co jest niezbędne w biznesowej szafie, jak dostosować ubiór do okazji, co zrobić, by makijaż do pracy był świeży i elegancki, a nawet co należy mieć w swojej bieliźniarce.
Wierzę w moc ubrań, ale przede wszystkim w moc kobiety – jej kreatywność, przedsiębiorczość i sprawczość. Ubranie mówi za nas, do nas i o nas – podpowiedzmy mu, czego chcemy! – przekonuje Monika Jurczyk. W swojej pracy opiera się na autorskim systemie kobiecych sylwetek SYLWETKA OSY. Plan zakłada, że gdy proporcje są odpowiednio zachowane, rozmiar nie ma znaczenia.

DSC03656Monika Jurczyk Osa – pierwsza w Polsce personal shopper. Odwiedza butiki topowych marek w Warszawie, Krakowie, Paryżu (który lubi najbardziej), Londynie i Nowym Jorku. Od 8 lat doradza w zakupach i zarządza szafami ludzi, którzy decydują o kształcie biznesu. Szkoli z zakresu dress code’u pracowników największych firm. Za całość swojej pracy jako projektant usługi otrzymała nagrodę Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz Ministerstwa Gospodarki „Dobry Wzór 2010”. Jest finalistką konkursu „Sukces Pisany Szminką”. Współpracuje z wieloma mediami, m.in. z TVP2 Pytanie na Śniadanie, Miastem Kobiet, radiem RMF FM i magazynem Newsweek. Więcej informacji na stronie www.personalstylist.pl.

Zobacz również

Minecraft w książkowym wydaniu

Fenomen gry MINECRAFT nie przestaje zaskakiwać – jej popularność wzrasta nieprzerwanie od 2009 roku, a …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *